Dočkáme sa Ezekiela v 7.sérii seriálu The Walking Dead?!

Donedávna sa to zdalo byť nereálne priam až absurdné. Pravdepodobnosť, že sa Ezekiel ocitne v seriáli The Walking Dead bola strašne malá. Až doteraz. Pokiaľ nečítate komiksovú sériu The Walking Dead (ďalej už iba ako TWD), tak Vás s radosťou zasvätím do Ezekielovho charakteru. Jedná sa o vodcu komunity zvanej “The Kingdom“, teda kráľovstvo a pred vypuknutím nákazy bol opatrovateľom v ZOO. Prišiel tam sám, ale po vypuknutí nákazy odchádzal s veľmi blízkym kamarátom, resp. kamarátkou zvanou Shiva, ktorá je vlastne tiger a stala sa charakteristickým znamením Ezekiela. Je imúnna voči nemŕtvemu vírusu a adekvátne ochraňuje svojho pána. Ezekiel je známy aj kvôli romanci s Michonne.

a5de74328a00c547f92c09df5b4818e1

Po nedávnych informáciach AMC hľadajú černošského štyridsiatnika, ktorý má byť okázalý, múdry, milý a zároveň čudný. Túto postavu nazývajú Augustus, ale zhodou náhod sa opis takmer úplne stotožňuje s Ezekielovým charakterom. Teda je možné, že nedostaneme presne tú istú postavu a jej meno, ale niekoho, kto sa mu nesmierne podobá už či po stránke výzoru alebo povahy. Podobne tomu bolo pri vodkyni Alexandrie Deanna Monroe, ktorá predstavuje Douglasa Monroea z komiksov. Zároveň sa povráva, že sa AMC snažia priviesť “tú pravú” Shivu na pľac, čo možno zistíme prostredníctvom traileru, ktorý bude zverejnený na Comic Cone v júli.

walking-dead-shiva

Pokiaľ si pamätáte, tak vo finále 6.série sa Morgan spolu s Carol (a už aj v epizóde predtým Rick s Morganom) stretli s niekym novým, resp. so skupinou ľudí, ktorá sa javí byť priateľská a hodlajú pomôcť. Výkonný producent Scott Gimple hovorí o tejto skupine ľudí ako o potencionálnych kandidátov na stvárnenie komunity “Kráľovstva“, napriek tomu, že nemôže nič prezradiť, tak v rozhovore poskytol nepriame zmienky, ktoré len potvrdzujú zahrnutie “Kráľovstva” do centra diania a zároveň aj spomenul Shivu, ktorá má šancu na účasť ako nikdy predtým.

walking-dead-kingdom

Potom sa naskytá otázka, kto by bol schopný zahrať postavu Ezekiela najlepšie ako po stránke výzoru, tak aj osoby. Prvým serióznym kandidátom je Vondie Curtis-Hall, ktorého ste mali možnosť nedávno vidieť v prvej sérii Daredevila, kde stvárnil novinára Bena Uricha v novinách New York Bulletin. Curtis-Hall je výborný herec a po stránke vzhľadu nie je tvárou až tak ďaleko od pôvodného výzoru Ezekiela.

dar6

Harold Perrineau je ďalším kandidátom na ujatie sa postavy Ezekiela, jeho snáď najznámejšou rolou bol Micheal Dawson zo seriálu Stratení.

601px-Lost_200

Síce nereálna záležitosť, ale tohto sympatického Angličana menom Idris Elba by si prial nejeden divák vidieť ako vodcu “Kráľovstva” po boku Shivy. Väčšina komiksových fanúšikov si ho pamätá ako Heimdalla z filmovej série Thora.

th5

A snáď najideálnejší kandidát na postavu Ezekiela je Dave Fennoy, ktorý po stránke výzoru nepotrebuje priam žiadne úpravy, i keď z obrazoviek ho pravdepodobne nepoznáte, keďže sa jedná viac o “dabéra” než o herca, teda poskytuje jednotlivým postavám svoj hlas, a to najmä v hrách. Príkladom je Lee Everett z Telltale Games série The Walking Dead.

original (1)

Síce je pravda, že kandidátov na rolu je omnoho viac, ale vymenoval som len tích najzaujímavejších a navyše o tom všetkom sa zatiaľ len polemizuje, pretože finálne slovo ešte nepadlo, teda rolu si možno privlastní ešte niekto úplne iný.

Koho by ste chceli vidieť v roli Ezekiela? Pokiaľ máte nejakého iného kandidáta na túto rolu, tak ho nezabudnite spomenúť v komentároch.

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.