Dočkáme sa seriálu Sudcu Dredda?

Seriály sa stali domovom nejednej postavy Marvelu alebo DC, kvôli nedostatku miesta a prostriedkov na realizáciu filmov pre dané charaktery. Stane sa aj Sudca Dredd jedným z nich? Cesta Sudcu Dredda sa započala už v roku 1977, kedy vznikli prvé komiksy s názvom “Judge Dredd“. Spočiatku tomu neboli dávané veľké nádeje, ale časom sa komiks ujal a stal jedným z tých lepších. V 90tých rokoch minulého storočia o Dredda prejavila záujem firma DC, ktorá si naňho spravila akúsi neplnohodnotnú licenciu a film na seba nenechal dlho čakať. V roku 1995 prišiel do kín film Sudca Dredd, kde hlavnú úlohu obsadil Sylvester Stallone, Film bol prepadákom a ani samotný Stallone ho nezachránil pred zlými hodnoteniami kritikov a divákov.

stallone-judge-dredd

Odvtedy sa od Sudca Dredda upustilo a o reboote alebo prípadnom sequele nepadlo ani slovo. Veľa ľudí si kládlo otázku, že kam patrí Sudca Dredd?. Ono odpoveď je ľahšia než si myslíte, keďže Sudca Dredd nepatrí ani do jedného z menovaných. Tá neplnohodnotná licencia DC bola myslená iba ako dočasná záležitosť, keďže Sudca Dredd mal crossover s Batmanom, kedy sa to vlastne uplatnilo.

9255452

Načalo sa druhé desaťročie 20.storočia a veci okolo Dredda sa dávali do pohybu až dokým nepadlo rozhodnutie opäť oživiť túto postavu prostredníctvom rebootu. A tak sa písal rok 2012, kedy spomínaný Sudca Dredd prišiel do kín a tentokrát sa hlavnej úlohy chopil Karl Urban, ktorého si môžete pamätať najmä z novodobej Star Trek ságy. Producenti a celý štáb doňho vkladali veľké nádeje, ale opäť neuspeli. Celý film sa odohrával v jednej lokácii, čo po estetickej a výpravnej stránke príliš veľa ľudí neohúrilo, ale dostali sme akúsi adaptáciu na Prepadovku z roku 2011, ktorá sa taktiež odohrávala najmä v jednej budove.

karl-urban-interview-dredd-3d

I napriek tomu, že sa jedná Sci-fi, tak to bolo predsa len o niečo reálnejšie a dozaista to malo obsahom od Stalloneho Dredda ďaleko. Bola nám predstavená reálna doba, ktorá nemusí byť od súčasnosti až tak ďaleko a aj výkon Urbana nebol na zahodenie, síce niekedy v tej helme pôsobil trocha komicky, ale až tak strašné to zasa nebolo. Pointa a dôvod vzniku konfliktu vo filme bol dozaista zaujímavý, i keď nie úplne dotiahnutý do konca. Remake Sudcu Dredda sa nestal kvalitne zárobkovým filmom, čo sa nepáčilo producentom, ktorý na tom pekne prerobili, a tak sa od pokračovania napriek rôznym diskusiám upustilo.

MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 03:  Actor Karl Urban attends

Predsa len už to budú 4 roky, čo sa Sudca Dredd dostal do kín a odvtedy sa predstaviteľ Dredda Karl Urban snaží dostať opäť do obleku spomínanej postavy, ale zjavne sa mu to nedarí. V roku 2014 viackrát odzneli slová typu “conversations are happening” ohľadom sequelu tohto snímku, no žiaden výsledok neprichádzal. Teraz sa už nachádzame v súčasnosti, kedy Karl Urban sa vracia do módu “conversations are happening“. Tentokrát sa nejedná o filmový sequel, ale o seriál, ktorý by rád vložil do rúk spoločnosti Netflix alebo Amazonu, ktorý sa taktiež pustil do biznisu seriálov (The Man In The High Castle, pripravujú nový seriál so slávnou trojicou z Top Gearu a v zbierke toho majú ešte viac).

Pokiaľ sa toho jedna zo spomínaných spoločností uchopí, tak môžeme zatiaľ očakávať iba mini-sériu, teda seriál s obmedzeným počtom epizód, ktorých počet bude predurčený už vopred. To samozrejme nemusí znamenať koniec, pretože v prípade úspechu seriál bude dozaista pokračovať. Keď sa toho uchopí Netflix, tak úspech je viacmenej zabezpečený, keďže všetko, čo vezmú do rúk menia v zlato. Veď stihli sme sa o tom presvedčiť pri Daredevilovi a Jessice Jones. Nič z toho nie je isté, ale pri tvorbe seriálu má Dredd väčšiu šancu na úspech, tak dúfajme, že nájde svoje miesto.

Priali by ste si vidieť seriálové spracovanie Sudcu Dredda?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.