Doctor Strange in the Multiverse of Madness označovaný ako prvý hororový film v MCU

Okrem jeho účasti v Infinity War a Endgame, sa po Doctorovi Strangovi zľahla zem, keď prišlo na jeho sólovú sériu. Našťastie, veci sa už majú inak. Doctor Strange(Benedict Cumberbatch) debutoval v MCU so svojím rovnomenným sólovým filmom v roku 2016, i keď pamätníci veľmi dobre vedia, že prvá zmienka o jeho postave padla už v roku 2014 pri vydaní filmu Captain America: Winter Soldier. Od prvého filmu prešlo zopár dobrých rokov, i keď treba zobrať do úvahy, že okolo zakončenia Infinity ságy bol teraz veľký rozruch a všetky ostatné filmy išli tak trochu do úzadia, ale všetko sa vrátil do “staronových” koľají a okrem nových mien opäť dostávajú šancu predviesť sa aj zakorenené postavy v MCU.

Jedným z prikrášlení filmu bude samo o sebe prítomnosť ďalšej významnej postavy v tomto univerze, ktorou nebude nikto iný ako Scarlet Witch(Elizabeth Olsen). Náramne zaujímavá kombinácia a navyše, príchod Wandy Maximoff má úzko súvisieť a nadväzovať na seriál WandaVision, kde sa po jej boku, pochopiteľne, objaví aj Vision(Paul Bettany). Ak ste aspoň trochu stotožnení so Strangovými komiksami, tak dozaista viete, aká spleť žánrov premáva jeho príbehmi a neraz sa zachádza priam do “gotiky a horroru”, a to isté platí aj pre rovnomennú predlohu pokračovania s názvom – Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Režisér Scott Derrickson sa nechal počuť, že tento diel zavedie Stephena do temných a ponurých zákutí a bude patrične čerpať z desivej predlohy.

Doctor Strange bol od svojho debutu na striebornom plátne v MCU zaujímavý svojím mystickým pojatím a pridaný aspekt hutnej atmosféry hororu mu len pridá na čare. Možno pôjde po stránke žánru o najviac osobitý film 4.fázy MCU.

Snímka Doctor Strange in the Multiverse of Madness zavíta do lokálnych kín 6.mája 2021.

Zdroj: variety.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.