Doctor Strange, Iron Man a mnoho ďalších v Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War bude preplnený známymi ale aj novými postavami, ktoré zažijú svoj filmový debut. Prednedávnom sme vás informovali o pravdepodobných kandidátoch, ktorí ukončia svoje pôsobenie v MCU (Marvel filmovom vesmíre) a viac ich už na filmovom plátne neuvidíme. Avšak hrdinovia, ktorých sme mohli vidieť nedávno v kinách, sa o svoju budúcnosť až tak báť nemusia. Šialený titán Thanos už takmer získal všetkých šesť kameňov nekonečna. Kto sa mu teda postaví?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thanos

Ako bolo spomenuté, Captain America a Iron Man sa pravdepodobne objavia v Avengers: Infinity War naposledy. Už takmer pred desiatimi rokmi sme Iron Mana mohli vidieť debutovo na filmových plátnach kín a práve on zachránil Marvel pred krachom a začal príbeh, ktorý sa pomaly blíži ku koncu. Zarobil takmer štyri miliardy dolárov na celom svete. Captain America zohral dôležitú rolu v tom, že nám ukázal prvý z kameňov nekonečna, teda Tesseract. Či už Captain America patrí k Hydre alebo nie, spolu s Iron Manom tvoria ikony v Marvel filmovom vesmíre. Skončí však prvý diel Infinity War smrťou Iron Mana alebo Captaina Americu?

S Captainom Americom sa pochopiteľne spájajú ďalšie dve postavy – FalconWinter Soldier. Spolu s Captainom Americom sú totiž po udalostiach v Civil War stále nepriatelia zákona kvôli odmietnutiu Sokovskej zmluvy. Hoci je Winter Soldier opäť v umelom spánku ukrytý vo Wakande a Falcon sa skrýva spolu s Captainom Americom pred zákonom a Iron Manom, niet pochýb, že sa pridajú k Avengerom vo finálnej bitke proti Thanosovi.

Scarlet Witch sa spolu s jej bratom Quicksilverom objavili po prvýkrát pred dvoma rokmi v Avengers: Age of Ultron. Teraz už len Scarlet Witch patriaca medzi Avengerov, pretože Quicksilver sa obetoval na záchranu Hawkeyea, paradoxne bojovala po boku Ultrona. No to sa zmenilo. Teraz patrí Scarlet Witch medzi najsilnejších členov Avengerov a vo finálnej bitke bude dôležitou súčasťou pre záchranu sveta. Marvel síce odignoroval skutočnosť, že Scarlet Witch a Quicksilver sú Magnetove deti, teda patria medzi X-Menov, ale tým sa nič neskazilo.

Aj Vision sa po prvýkrát objavil v Avengers: Age of Ultron pred dvoma rokmi, no my ho poznáme už od roku 2008, kde vo filme Iron Man prepožičal Paul Bettany (Vision) svoj hlas inteligentnému programu s menom J.A.R.V.I.S., ktorý sa staral o Tonyho Starka a jeho obleky. Vision svoju silu čerpá z kameňa nekonečna, ktorý je pripevnený na jeho hlave. Preto jeho pobyt v MCU nebude príliš dlhý, pretože Thanos tento kameň potrebuje do svojej zbierky, aby mohol ovládnuť Zem.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vision marvel

Spider-Man prichádza v tomto čase do našich kín a my teda konečne uvidíme, či nakoniec dosiahne svoj cieľ stať sa Avengerom. Tobey Maguire, Andrew Garfield, no nakoniec Tom Holland stvárni Spider-Mana, ktorý bojuje po boku najväčších hrdinov sveta. Hulk sa nám však už dlho nepredstavil na plátnach kín. Ale to sa zmení už tento rok a to vo filme Thor: Ragnarok. Hoci Hulk stále nemá svoj sólový film (predošlé dva filmy Marvel neberie vážne) bude Hulk v Avengers: Infinity War veľmi podstatnou postavou.

Spomenutý nadchádzajúci filmy Thor: Ragnarok nám prinesie nielen Thora a Hulka, ale aj novú postavu Valkyrie a známeho Lokiho. Valkyrie, ktorú stvárni Tessa Thompson, podľa všetkého nebude zohrávať väčšiu úlohu v Infinity War, no spolu s asgardskými bojovníkmi bude stáť po boku Avengerov proti blížiacej sa hrozbe. Loki zas bude podstatnou súčasťou tímu kvôli jeho magickým schopnostiam.

Black WidowHawkeye patria medzi dlhoročných priateľov, ktorí pracovali pre S.H.I.E.L.D. ešte v dobe pred rozpadnutím. Patria tiež medzi Avengerov, no filmová budúcnosť Hawkeye je ohrozená. Doteraz nemal žiadnu väčšiu úlohu v žiadnom z filmov, v ktorých pôsobil a pravdepodobnosť, že dostane svoj vlastný sólový film je mizivá. Má aj rodinu, ku ktorej sa chce časom vrátiť a preto bude Infinity War posledným filmom, v ktorom bude hrať. Black Widow predstavuje dôležitejšiu úlohu v Avengeroch a preto ju s veľkou pravdepodobnosťou uvidíme aj v ďalších filmoch.

Teraz už neoddeliteľná postava MCU a minuloročný najnovší prírastok do rodiny je Doctor Strange. Nuž, Doctor Strange však nie je jediný, kto zavedie prvky mágie do Infinity War. Jeho spoločník Wong sa objaví v Infinity War tiež. Dôkazom sú aj najnovšie fotky priamo z natáčania, kde sme mohli vidieť Doctora Strangea a Wonga ako sa stretávajú s Tonym Starkom (Iron Man) a Brucom Bennerom (Hulk). Nie je však isté, či sa aj Wong pripojí k Avengerom alebo bude iba bojovať po ich boku.

Ako ďalší nový hrdina, ktorý sa nám predstavil minulý rok v Civil War, je Black Panther. O jeho stvárnenie sa postaral Chadwick Boseman a jeho sólo film je pripravený na začiatok februára, iba pár mesiacov pred Infinity War. S Black Pantherom však prichádzajú aj ďalšie dve nové postavy, ktorými sú Okoye (Michonne z Walking Dead) a Man Ape. Okoye je už oficiálne potvrdená pre Infinity War, no Man Ape je síce potvrdený, ale neoficiálne. Nie je však zrejmé, ako sa tieto postavy zakomponujú do príbehu Infinity War.

Aký by to bol však film o Avengeroch, keby sa v ňom neobjavil zakladateľ tejto superhrdinskej skupiny a bývalí riaditeľ S.H.I.E.L.D.u Nick Fury. Samuel L. Jackson sa ako Nick Fury objavil po prvýkrát v Iron Manovi a dokonca sa pripravoval aj jeho sólový film, no nikdy však nevznikol. Medzi známejších členov S.H.I.E.L.D.u patrí aj agentka Maria Hill, ktorá si zahrala aj napríklad vo filme Avengers: Age of Ultron. Jej účasť v Infinity War však nie je ešte potvrdená.

Strážcovia galaxie k nám prišli pred troma rokmi a na celom svete spôsobili obrovské šialenstvo. Diváci si ihneď zamilovali dvojicu Groota a Rocketa, čoho je aj dôkazom vysoký zárobok, ktorý dosiahli obidva diely. Už od prvého dielu sa diskutovalo, či sa aj oni pripoja k Avengerom. Teraz môžme s kľudom povedať, že ich určite uvidíme v Infinity War. Práve v prvom dieli sme mohli vidieť aj Thanosa, jeho vystupovanie a hlas v dlhšom filmovom úseku, než iba v dvoch krátkych potitulkových scénach.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guardians of the galaxy

So Strážcami galaxie je úzko spätý tzv. Zberateľ. Mohli sme ho vidieť v prvom dieli Strážcov galaxie, kde nám vysvetlil históriu a silu kameňov nekonečna a pokúsil sa ovládnuť kameň moci, no nepodarilo sa mu to. Vie všetko o kameňoch nekonečna, pretože je jeden zo “starejších“ vesmíru, no nie je sám. Aj jeho brat Grandmaster, ktorého uvidíme vo filme Thor: Ragnarok, patrí medzi túto zvláštnu skupinu ľudí. Jeho účasť v Infinity War je viac než istá, pretože stále vlastní kameň reality.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

A konečne Thanos. Josh Brolin, ako už bolo spomenuté, sa do role Thanosa prevtelil iba trikrát a na krátky čas, no v Infinity War konečne uvidíme jeho plnú silu, veď je hlavným záporákom tohto filmu, no nie je sám. K získaniu všetkých kameňov nekonečna príde Thanosovi na pomoc aj jedna z najsilnejších antihrdinských skupín s názvom Black Order. Jej členovia sú napríklad Black Dwarf, Proxima Midnight alebo Ebony Maw.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thanos and black order

Zatiaľ v Infinity War uvidíme 28 hlavných postáv, no počet sa bude pravdepodobne ešte zvyšovať. Vo filme tiež uvidíme aj postavy, ktoré v ňom nebudú hrať príliš dlho, no zasiahnu do deja, ako napríklad Betty Ross, ktorú sme mohli vidieť v predošlých filmoch s Hulkom. Mnohý sú smutný, že vo filme neuvidíme Adama Warlocka, no Infinity War nám prinesie opäť Ant-ManaWasp, ale aj iné, zatiaľ tajné postavy. Hlavná otázka však znie: Pripojí sa k Avengerom aj Captain Marvel?…

Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.