Doctor Strange už pozná Wonga

Marvelovský vysoko očakávaný dobrodružno-akčný film Doctor Strange sa tento rok dostane do kín. Plánovaná premiéra filmu je na jeseň, v súčasnosti sa pracuje hlavne v štúdiu na postprodukčných záležitostiach. Samotné novinky o filme sa k nám fanúšikom dostávajú po malých kúskoch.

4cab9e0e1097d1722231e6e3f2f1fbda

Doctor Strange bude príbeh o geniálnom arogantnom chirurgovi. Po autonehode však musí svoje zamestnanie zanechať. Odchádza do Nepálu, kde sa od mocného mága The Ancient One učí mágiu, stáva sa jeho čarodejníckym učňom.

Zatiaľ poznáme herecké obsadenie filmu: Benedict Cumberbatch ako doktor Stephen Strange, Tilda Swinton ako The Ancient One a Chiwetel Ejiofor sa objaví ako Baron Mordo. Rachel McAdams, Mads Mikkelsen, Amy Landecker a hviezda bojových umení Scott Adkins sa tiež objavia vo filme, konkrétne obsadenie postáv hercami však zatiaľ nie je známe.

Najnovším dielikom do našej skladačky informácií je obsadenie pozície doktorovho oddaného bodyguarda Wonga. Postavu Wonga si zahrá britský herec Benedict Wong (známy napr. z filmu Prometheus, Marťan či zo sériálu Marco Polo).

benedict_wong_0

Wong je súčasťou deja Doctora Strangea odkedy debutoval v roku 1963 v časti Strange Tales (číslo #110). V jeho tradičnej dejovej komiksovej línii je mních, ktorý bol od detstva trénovaný v bojových umeniach v jeho (fiktívnej) rodnej krajine Kamar-Taj.

Nie je známe, či charakter postavy ostane a dodrží originálnu koncepciu známu z komiksu alebo sa vo filme dočkáme prekvapení. K takýmto dohadom nás vedie napr. fakt, že pre obsadenie „The Ancient One“ nezvolili staršieho muža s výzorom Tibeťana, ale britskú herečku Tildu Swinton.

Doctor Strange má naplánovanú premiéru 4. novembra 2016.

Zdroj: www.comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

2 komentáre

  1. Avatar

    To už jim vážně dochází nápady, když Wonga hraje Wong 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.