Doug Jones odmietol cameo v reboote Hellboya

Reboot Hellboya mohol mať na palube jednu veľmi známu “tvár”, avšak nakoniec sa tak nestalo.Ak ste klikli na tento článok, dá sa predpokladať, že meno Doug Jones vám v rámci žánrov Sci-Fi a Fantasy môže znieť viac ako povedome. Predsa len, je to práve Jones, kto priniesol na strieborné plátna či malé obrazovky mnohé ikonické postavy príšer, bájnych bytostí, či dokonca mimozemšťanov.

Jeho priam charakteristickou črtou je spolupráca s celosvetovo uznávaným režisérom, Guillermom Del Torom, v ktorého filmoch si zahral väčšinu postáv práve takéhoto charakteru. Pokiaľ by sme sa, čo by len pokúsili vymenovať zopár z jeho filmových zárezov, strávili by sme pri tomto, pokojne, aj celú noc, a tak pre predstavu spomeniem jedny z najznámejších. Abe Sapien v Del Torovej sérii Hellboya, Faun vo Faunovom Labyrinte, Vodný muž v Podobe vody či v neposlednom rade jeho aktuálne angažovanie v najnovšom seriáli Star Trek: Discovery, kde doposiaľ hrá postavu menom Saru. Jednoducho, je toho veľa.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt doug jones 2018

Drvivá väčšina z nás si ani nevie predstaviť, v koľkých filmoch sme Jonesa naozaj videli, no pritom bol tam, akurát pod vrstvami make-upu či inými vymoženosťami maskérov. Popravde, keby ste mali chuť na nejaký film či seriál, ktorý aspoň do určitej miery zahŕňa príšery, stačí si vyhľadať účinkovanie Douga Jonesa a veľmi rýchlo si prídete na svoje. Ale povedal by som, že už dosť bolo opisovania rozsiahlej kariéry tohto herca a poďme sa radšej pozrieť na to, čo mal na srdci, keď prišla reč na jeho možné cameo v reboote Hellboya:

Reboot znamená preobsadenie a bolo mi povedané, že reboot nebude zahŕňať nikoho z pôvodnej série. Dostal som ponuku podujať sa na cameo role, ale o tom čase som bol hlboko ponorený do seriálu Star Trek: Discovery, a tak som to nemohol prijať.

Doteraz nie je jasné(a zjavne sa to ani nikdy nedozvieme), o aké cameo malo ísť. Mohol sa opäť vrátiť do svojej ikonickej úlohy Aba Sapiena, avšak mohlo ísť aj o úplne inú rolu. Totižto bolo oficiálne potvrdené, že Abe Sapien sa v tomto reboote neobjaví, no v prípade, že tento diel uspeje, ktovie, ako by sa veci mohli vyvinúť s pokračovaním.

Film Hellboy zavíta do lokálnych kín už tento týždeň.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.