E3 2018: EA konferencia

Štúdio Electronic Arts na tohtoročnej E3 odstránilo zo svojho programu pár vopred ohlásených noviniek a venovalo sa predovšetkým dvom najväčším trhákom konferencie – Battlefield 5 a Anthem. Pozornosť však smerovala aj na najnovší futbalový simulátor FIFA 19, na aktualizácie a hry Madden NFL 19 alebo na novo odhalenú platformovú skákačku Unravel 2.

Battlefield 5

Battlefield 5 musel zachraňovať neúspech a zlyhanie prvého traileru. Nový trailer však túto úlohu splnil. Ukázal nám rozsiahly multiplayerový režim, deštrukciu a akciu v podaní druhej svetovej vojny na zasneženej mape Nórska s možnosťou opevnenia budov a upraveným pohybom hráča.

Vývojári odhalil aj podrobnosti o príbehovom režime pre jedného hráča a o novom móde battle royale (gameplay využívaný v hrách Fortnite alebo Player Unknowns Battlegrounds). Battlefield 5 má dátum vydania naplánovaný na 19. octóber na platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Anthem

Anthem bol odhalený už na minuloročnej E3, avšak hlbší pohľad na herný svet, gameplay a na exo-obleky sme dostali až v najnovšom príbehovom traileri. Jednoducho, hra Anthem vám umožní hrať za postavu “Iron-Mana“, skúmať okolitý svet a bojovať s niekedy naozaj veľkými monštrami.

Anthem umožňuje multiplayerový gameplay pre viacerých hráčov s prvkami RPG. Hráči prevezmú kontrolu nad jedným zo štyroch exo-oblekov Javelins a stávajú sa tak bojovníkmi známymi ako Freelancers. Anthem vychádza na PC, PlayStation 4 a Xbox One 22. februára 2019.

FIFA 19, Madden NFL 19, NBA Live 19

Už klasicky sa každý rok dočkáme aj niekoľko športových titulov, ktoré však tentokrát dostávajú pár aktualizácií. FIFA 19 získala od konkurentov Konami a od ich futbalovej série PES licenciu na používanie Ligy majstrov. Madden NFL 19 prvýkrát po takmer desiatich rokoch budeme môcť hrať aj na svojom počítači a NBA 19 dostáva nové funkcie v pouličnom basketbale. Madden 19 vychádza 10. augusta, FIFA a NBA v septembri.

Command & Conquer: Rivals, Unravel 2

Command & Conquer: Rivals je ďalším dielom free-to-play mobilnej hry od EA. Hra je zameraná na získavanie surovín a vytváranie vojska, ktoré využívate na boj s ostatnými hráčmi na internete. Unravel 2 bola oznámená a hneď aj vydaná na E3. Ide o platformovú adventúru pre jedného až dvoch hráčov. Hra je v niektorých miestach obzvlášť náročná, no nádherné prostredie všetko kompenzuje. Hra je dostupná na PC, Xbox One a PlayStation 4.

zdroj: ign.com, gamespot.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.