E3 2018: Ubisoft a Sony konferencia

Konferencia štúdia Ubisoft predstavila plán na tento a budúci rok odhalením herných titulov ako Assassin’s Creed: Odyssey alebo Beyond Good and Evil 2. Medzi posledné konferencie patrila aj práve tá od Sony, ktorá predstavila jedny z najočakávanejších hier na tohtoročnej E3Death Stranding, The Last of Us 2 alebo nové herné spracovanie Spider-Mana.

Assassin’s Creed: Odyssey

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt assassins creed odyssey

Assassin’s Creed: Odyssey nás zavedie naspäť do starovekého Grécka do konfliktu medzi Spartou a Aténami. Ako nám ukázal trailer, tento diel sa líši od predošlých hlavne schopnosťami hlavného hrdinu, ktorý zatiaľ pôsobí na fanúšikov ako poloboh, hoci je podľa tvorcov iba obyčajný žoldnier.

Novinkou je možný výber mužskej alebo ženskej postavy na začiatku hry, avšak na príbeh voľba nebude vplývať. Dej hry sa údajne odohráva ešte pred Assassin’s Creed: Origins. Nový diel Odyssey teda pôsobí ako experiment štúdia Ubisoft, no veľa inovatívneho od neho nemôžeme očakávať.

Beyond Good and Evil 2 

Akčná adventúra Beyond Good and Evil prichádza po takmer pätnástich rokoch s druhým dielom. Ten je dosť odlišný od svojho predchodcu, čo sme mohli vidieť v novom traileri, avšak vývojári nám poskytli aj krátky gameplay. Druhý diel sa teda odohráva takmer v celom otvorenom svete.

Hra vám umožňuje voľný prechod príbehom hry. Typ hernej postavy si môžete zvoliť zo širokého výberu, môžete cestovať medzi planétami, bojovať s nepriateľmi vo vesmírnych lodiach alebo v pozemnom útoku, lietať pomocou jetpacku alebo hrať s veľkým množstvom zbraní v inventári.

Death Stranding

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt death stranding

Uznávaný herný vývojár Hideo Kojima a jeho herné dielo Death Stranding prichádza s ďalším tajomným trailerom, čo iba dokazuje, že práve táto hra bude jednou z najlepších. Už od začiatku sa okolo Death Strandingu vznášal veľký rozruch a internet bol zahltený teóriami o príbehu hry, pretože ten je stále veľmi nejasný. Nový osemminútový trailer nám tentokrát odhalil aj kúsok z gameplayu.

Trailer nám teda priblížil pohľad na čierne miznúce postavy, ktoré sú pravdepodobne mimozemského pôvodu, no môžu to byť aj duše mŕtvych ľudí. Predošlí trailer obsahoval niekoľko citátov o explózii, ktorá prišla po veľkom tresku. Taktiež bol na konci kráter po meteorite, ktorý mohol priniesť na Zem organizmus, ktorý sa živí cudzími formami života a spôsobuje starnutie, čo by vysvetľovalo dôležitosť detí v hre. Zatiaľ nebol odhalený dátum vydania, no pravdepodobne si Death Stranding zahráme až na konci roku 2019 alebo neskôr ako exkluzívny titul na PlayStation.

The Last of Us 2, Spider-Man

The Last of Us 2 sa predviedol v novom gameplay traileri. Druhá časť sa odohráva päť rokov po udalostiach prvého dielu. Hra sa predovšetkým venuje devätnásť ročnej Ellie, no Joel v príbehu nebude chýbať. Spider-Man bude taktiež exkluzívnym titulom na PlayStation. Trailer nám ukázal hlavne súbojový systém a niekoľko záporákov, ako Electra, Rhina alebo Scorpiona. Hra vám taktiež umožní vyberať si z rôznych kostýmov Spider-Mana vrátane toho z Infinity War. Spider-Man vychádza 7. septembra 2018.

E3 2018 nám priniesla taktiež konferenciu Nintenda, avšak tá odhalila iba novinku Super Smash Bros Ultimate, ktorá obsahuje postavy z rôznych herných sérii ako Super Mario, Pokémon alebo Street Fighter.

zdroj: gamespot.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.