E3 2019: EA Play

Najväčšia herná výstava na svete E3 v Los Angeles je v plnom prúde a odštartovala pomerne nezvyčajne. Štúdio Electronic Arts totiž zrušilo svoju tlačovú konferenciu a namiesto toho ich najnovšie tituly oznamovali pomocou livestreamov zo špeciálneho podujatia priamo na E3. EA nám predstavila gameplay a novinky ohľadom hry Star Wars Jedi: Fallen Order, aktualizácie do Battlefield 5, nový diel série FIFA alebo druhú sezónu hry Apex Legends.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Akčná adventúra Star Wars Jedi: Fallen Order od vývojárov Respawn Entertainment a štúdia EA sa predstavila v 14 minútovom gameplay traileri. Hra sa odohráva pred udalosťami filmu Rogue One, avšak podľa stormtrooperov a ich brnenia vieme určiť, že dej sa taktiež odohráva niekoľko rokov po udalostiach Star Wars: Episode III. V hre taktiež uvidíme postavu s menom Saw Gerrera, ktorého sme videli už v spomínanom filme Rogue One.

Budeme hrať za Cala Kestisa, ktorý je mladý Jedi, no neprešiel celým výcvikom. Ovláda základné schopnosti, ktoré Jedi má a v hre ich dostatočne využijeme. Je to napríklad pritiahnutie nepriateľov pomocou sily alebo zamrazenie stormtrooperov a ich striel z blasterov, čo vo filme využíval hlavne Kylo Ren. V príbehu nám bude pomáhať aj malý droid s menom BD-1. Najnovší titul z hernej série Star Wars vychádza 15. novembra 2019 na platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Battlefield 5 

EA a DICE oznámilo aktualizáciu, ktorú pridá do hry Battlefield 5 neskôr v tomto roku a pridaný obsah sa zameria na front v Pacifiku. Avšak už 27. júna si budú môcť majitelia hry užiť dve nové mapy. V prvej mape Al Sundan môžu hráči bojovať v prostredí Južnej Afriky a druhá mapa s názvom Marita zavedie hráčov do malej gréckej dedinky. V auguste sú naplánované ďalšie dve mapy, ktoré budú zamerané na boj zblízka.

Apex Legends

EA prináša do populárneho battle royaleu Apex Legends okrem nových máp, zbraní alebo Battle Passu aj nový charakter s menom Wattson. Podľa informácií by mohlo ísť o zatiaľ najzaujímavejšiu postavu v tejto hre. Narozdiel od ostatných rýchlych charakterov využíva Wattson strategický gameplay. Využíva roboty a rôzne technológie na obranu svojho tímu. Jednou zo schopností je elektrický plot, ktorý chráni spoluhráčov napríklad aj od granátov.

Wattson je vôbec druhý charakter, ktorý je do hry od dátumu vydania pridaný a dočkáme sa ho 2. júla, kedy začína aj druhá sezóna.

The Sims 4: Island Living  

Electronic Arts prichádzajú aj s novinkami do hry The Sims 4. Rozšírenie Island Living nás zavedie na ostrov Sulani, kde si budeme môcť oddýchnuť na pláži, stať sa plavčíkom, hrať sa s delfínmi, stavať hrady z piesku, pomáhať vyčistiť oceán alebo si môžme dokonca vytvoriť svoju morskú postavu a plávať okolo ostrova. Hra taktiež začne využívať LGBT prvky. Rozšírenie Island Living do hry príde 21. júna na PC a na PlayStation 4 a Xbox One 16. júla.

FIFA 20, Madden NFL 20

FIFA 20 predstavila nový mód Volta Football, ktorý využíva štýl pouličného futbalu. Taktiež hra prinesie úpravy v gameplayi, ktoré sa budú týkať hlavne priamych kopov, penált alebo striel obecne. Dátum vydania hry FIFA 20 je 27. septembra 2019 na platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One. Madden NFL 20 sa rovnako ako FIFA zameral na úpravy v ovládaní, no prináša aj nové schopnosti superhviezd. Hra vychádza 2. augusta 2019.

zdroj: ign.com, gamespot.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.