E3 2019: Microsoft konferencia

Microsoft tohtoročnú E3 označil za najdôležitejšiu konferenciu zo všetkých, avšak z pohľadu diváka to tak nevyzeralo. Ak necháme všetky nezrovnalosti stranou, tak Xbox prišiel naozaj s veľkými novinkami, medzi ktoré patrí aj ich nová konzola. Taktiež sme sa dozvedeli niečo viac hre Cyberpunk 2077 alebo o novom titule, na ktorom pracoval aj George RR Martin, tvorca Game of Thrones. A na pódiu sa objavil aj nezvyčajný hosť.

Xbox Project Scarlett

Project Scarlett je označenie pre novú hernú konzolu od Xboxu, ktorá však stále nemá oficiálny názov. Video, ktoré nám Microsoft poskytol na E3, je zložené prevažne z rozhovorov poskytnutých vývojármi tejto konzoly, a tak sme sa dozvedeli viac o technickej stránke. Project Scarlett by mal byť štyrikrát výkonnejší oproti súčasnej generácií. Konzola bude obsahovať aj SSD, ktoré okrem iného umožní užiť si herný zážitok v 8K na 120fps.

Project Scarlett bude tiež pokračovať v trende, ktorý podporuje spätnú kompatibilitu, takže vám konzola dovolí spustiť hry staršej generácie. Xbox Project Scarlett dorazí na vianoce 2020.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patrí medzi najočakávanejšie herné tituly vôbec, čomu pomáha aj fakt, že tvorcom hry je štúdio CD Projekt RED, ktoré nám prinieslo The Witcher 3. Trailer nám ukázal krátku príbehovú pasáž, no očakáva sa, že na výstavnej ploche si budú návšetvníci E3 túto hru aj vyskúšať. Koniec traileru nám odhalil postavu Keanu Reevesa, ktorý prišiel dokonca aj na pódium a odhalil dátum vydania na 16. apríla 2020 na platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Halo Infinite, Gears 5

Halo Infinite bude sprievodnou hrou konzoly Project Scarlett, takže dátum vydania je naplánovaný rovnako ako u konzoly na vianoce 2020. Halo nám predstavilo iba dlhý príbehový trailer, no nevideli sme žiaden gameplay. Gears 5 odhaľuje nový herný režim Escape, kde vy a ďalší dvaja vaši priatelia musíte infiltrovať hniezdo monštier, položiť bombu a rýchlo z tohto miesta uniknúť. Microsoft k hre pridá aj exkluzívny charakter do hry – Terminátora. Gears 5 bude dostupný 10. septembra 2019 na PC a Xbox One.

Elden Ring, Borderlands 3

Elden Ring je pomerne prekvapujúcou hrou, keďže sme o nej doposiaľ nevedeli a stále o nej veľa nevieme. Hidetako Miyazaki, tvorca legendárnej série Dark Souls, sa spojil s George RR Martinom na výrobe tohto titulu, čo znie pôsobivo. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme. Borderlands 3 prišiel s novým trailerom, ktorý odhaľuje niekoľko nových charakterov. Vlastníci predošlého dielu si môžu zadarmo stiahnuť nové DLC, ktoré vyšlo priamo na konferencii. Borderlands 3 vychádza 13. septembra 2019.

Ori and the Will of the Wisps, Bleeding Edge, Wasteland 3

Ori and the Will of the Wisps odhaľuje nové zábery priamo z hry, kde môžme vidieť agresívne zvieratá, ktoré vám znepríjemnia cestu po graficky nádhernej krajine. Hra si taktiež ponecháva klasickú mechaniku ovládania a vychádza 11. februára 2020. Multiplayerová bojovka Bleeding Edge ponúka 4v4 akciu, ktorú zabezpečia cyborg charaktery s rôznymi schopnosťami. Hru si je možné skúsiť už 27. júna. Wasteland 3 nás opäť zavedie do šialeného sveta plného plameňometov a rakiet.

Minecraft Dungeon

Blair Witch

Dying Light 2

Psychonauts 2, Crossfire X, Microsoft Flight Simulator

zdroj: ign.com, gamespot.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.