Fantastic Four nový trailer a fotka The Thing

Reboot filmu Fantastická štvorka má dočasné označenie ako “X”(mutanti) v tohtoročnej letnej sezóne, ale aj keď má za sebou režiséra ako Josh Trank (Kronika), vízia tejto prvej FOX-Marvelovskej rodiny ostáva záhadou. Prvý trailer, ktorý sme už určite všetci fanúšikovia postrehli, bol jeden z tých kvalitnejších a predstavil nám koncept vedy, objavovania, povinnosti a pôvodu mladých hrdinov.

Je až zbytočné poukazovať na to, že ten japonsky trailer nám vlastne neukázal nič nové (len nové zostrihanie a pohľady), je to vlastne len základný trailer len s novým vyvrcholením. Ale aj tak…tieto vrcholné scény stoja za nejaké to slovíčko.

V hlavnom traileri sme mohli postrehnúť ako sa naša štvorka bok po boku díva na niečo ako portál či most (možno do dimenzie, kde získali svoje schopnosti). V tej japonskej verzii dostaneme viac akcie a máličko odhalenia.

Fantastic-Four-Movie-Reboot-Team-2015-1024x499

Scéna naozaj vyzerá ako z inej dimenzie (súdiac podľa podivného terénu či fyziky) a môžeme v nej vidieť dve žiariace postavy (podľa všetkého ľudské) rútiace sa priestorom, dokonca aj skrz obrovské prekážky vyzerajúce ako pohyblivé skaliská. Zdá sa byť celkom jasné, že tie postavy sú Johny Storm alias Human Torch (Michael B. Jordan) a Sue Storm-ová ako Invisible Girl (Kate Mara).

Fantastic-Four-Human-Torch-Invisible-Woman-Flying-1024x474

Fantastic-Four-Human-Torch-Invisible-Woman-Flying-2-1024x485

Fantastic-Four-Human-Torch-Invisible-Woman-Flying-3-1024x471

Fantastic-Four-Human-Torch-Invisible-Woman-Flying-4-1024x471

Fantastic-Four-Human-Torch-Invisible-Woman-Flying-5-1024x463

Schopnosti Sue Stormovej zažili v histórií Marvelu veľa obmien. Na začiatku sa vedela hlavne stáť neviditeľnou a vytvárať rôzne neviditeľné konštrukcie. Postupom času sa tieto schopnosti vylepšovali či pozmeňovali a Sue dokázala čokoľvek od lietania po telekinetické schopnosti či vyslať obrovskú vlnu sily (čím nútila veci explodovať, prekonávať neprekonateľné bariéry a pod.).

V rôznych komiksoch sa Doktor Doom ani neobťažoval pomyslieť na to, že by Sue mohla byť najsilnejšou členkou tejto štvorice, vlastne bola vždy považovaná za najslabšiu. Ale súdiac podľa japonskej verzie traileru vidíme, že sa Sue nebojí isť za hranice svojich schopností a je vidieť, že tie podivné kamene preráža rýchlejšie a silnejšie ako jej brat.

Fantastic-Four-Reboot-Human-Torch-vs-Invisible-Girl

Súrodenci Stormovci boli hlavnou témou rozhovorov pri príprave tohto filmu. Keď sa hviezda seriálu House of Cards, Reg E. Cathey stal profesorom Storm, bolo jasné, že sa tu vyvinie nejaká forma náklonnosti. A podľa hlavného traileru je vidieť, že Sue (buď ako adoptívna čí nevlastná sestra) ma väčší a bližší vzťah (skrz vedu) práve k Profesorovi Storm, ako jeho vlastný syn Johny.

Ako môžete vidieť, súrodenci majú medzi sebou takú zdravú superhrdinskú rivalitu počas celého filmu. Ale nejaké scény z japonského traileru nám ukazujú, že Johnny a Sue dokážu spojiť svoje sily, aby zachránili situáciu.
Toto všetko sú samozrejme špekulácie. Ale aj tak je zrejmé, že prepojenia a ich vzájomné vzťahy budú lepšie prepracované v tomto remaku.

Fantastic-Four-Thing-EW-Image

The Thing

Krátko po traileri sa na internete objavila fotka The Thing. Na obrázku vyzerá drsne (pun intended), ale uvidíme či bude CGI také uveriteľné aj v pohybe. V porovnaní so staršími filmami je to ale určite zlepšenie. Okrem toho sa režisér Josh Trank vyjadril, že nový film je inšpirovaný prácou Burtona a Spielberga a superschopnosti v ňom budú skôr prekliatím ako darom. To sú silné slová. Či temnejšia verzia uspeje, uvidíme v auguste.

Fantastic Four uvidíme 7. augusta 2015.

Zdroj: screenrant.com

EricThorwaldson

Avatar

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.