Fear The Walking Dead dostáva 3.sériu!

Nie je to tak dlho, čo na obrazovky stihla zavítať 2.séria spinoff seriálu TWD Fear The Walking Dead a už vyšlo oficiálne oznámenie, ktoré potvrdzuje pokračovanie tohto spinoffu v 3.sérii. Svet je pokrytý nemŕtvymi a Rick so svojou skupinou sa musí predierať hordami prekážok už či ľudskými alebo nemŕtvymi nepriateľmi, ktoré mu bránia v pokojnom živote v Alexandrii. Ale počkať! Toto je vlastne úplne iný príbeh. Rick sa po dlhej kóme prebudil do tohto skazeného sveta, ale ten sa neskazil za deň. A práve tu prišiel pred necelým rokom na scénu seriál, ktorého úlohou je zaplniť túto dejovú medzeru a poukázať na udalosti, ktoré epidémie predchádzali a zároveň ju aj spôsobili.

Alycia Debnam Carey as Alicia, Frank Dillane as Nick, Kim Dickens as Madison, Cliff Curtis as Travis, Elizabeth Rodriguez as Liza, Lorenzo James Henrie as Chris, Ruben Blades as Daniel Salazar, Patricia Reyes Spíndola as Griselda Salazar and Mercedes Mason as Ofelia - Fear The Walking Dead _ Season 1, Gallery - Photo Credit: Frank Ockenfels 3/AMC

Aj takto sa dá zadefinovať seriál Fear The Walking Dead(ďalej už iba ako FTWD), kde je celý príbeh prerozprávaný bežnou americkou rodinou bez akýchkoľvek skúseností s bojom alebo krízovými situáciami (až na určité výnimky). Priniesol zaujímavé pohľady na prvý výskyt nemŕtvych, ale zároveň nám predstavil aj “pacienta nula”, ktorý to celé započal. Absurdne veľká sledovanosť pilotu okamžite zaručila pokračovanie seriálu, i keď časom sledovanosť padala, kvôli absencii rôznych vecí, na ktoré nejeden divák čakal odpoveď. Príkladom je otázka: Ako vznikol pacient nula, resp. čím sa nakazil?

fear-the-walking-dead-zombie

Žiaľ odpoveď neprichádza a jej príchodu sa už nikto neobáva. Po vydarenom finále prvej série prišla zaujímavá informácia, ktorá poukazovala na obdobie začiatku natáčania a nejednalo sa o žiadny máj ani jún, pretože natáčanie sa začalo koncom jesene a malo pokračovať cez zimu, čo nadchlo absurdné množstvo divákov, ale nasledujúci riadok oznámenia všetky nádeje ohľadom príchodu zimy okamžite padli pod ľad, pretože natáčanie sa konalo v Mexiku, kde sa snehu veruže nemusia báť. Začiatok druhej sériu poskytuje zaujímavý uhol pohľadu, pretože úvod sa odohráva na lodi, čo bola dosť diskutovaná záležitosť a zvažovaná ako jeden z možností úteku pred nemŕtvymi, ale zároveň to prináša veľa dialógov, ktoré nemusia byť až tak zaujímavé.

fear-walking-dead

Postavy sa vyvíjajú, príbeh sa posúva a bude pokračovať aj v 3.sérii, kde sa množstvo epizód zväčší na priemernú kvótu ako to je pri TWD, teda 16 epizód, čo nám oproti tejto sérii pridá jednu epizódu naviac. Okrem toho sa pre ďalšiu sériu obnovila aj aftershow Talking Dead: Fear, kde sa ako veľmi dobre viete rozoberá celý obsah epizódy s Chrisom Hardwickom a väčšinou aj so špeciálnymi hosťami. Síce hodnotenia 6.série TWD stále “vládnu” i napriek “miernemu” poklesu, no sledovanosť úvodu 2.série FTWD zjavne stačila na obnovenie seriálu pre ďalšiu sériu. “Nemŕtvy biznis” AMC pekne vychádza. čo využijú produkciou ďalšie seriálu so Zombie tématikou Empire Of The Dead, tvorcom tohto seriálu je legendárny George Romero, čo seriálu už teraz zaručuje určité kvality.

empire-of-the-dead

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.