Film Joker má veľké šance na Oscara

Film Joker mal tento víkend premiéru v Benátkach, kde zožal naozaj veľký úspech a pochvalu získal od mnohých významných kritikov a novinárov. Bol vyhlásený za majstrovské dielo, ktoré zmení komiksovú scénu vo filmoch. Hviezdny výkon Joaquina Phoenixa v roli princa zločinu vystihuje dokonale Jokerov charakter a jeho temný pôvod. Akadémia a kritici zostali ohromený týmto filmom a v poslednom čase taktiež radi nominujú komiksové filmy na Oscara (Logan, Black Panther).

Joker tak získava veľkú šancu na nomináciu ako zástupca komiksových filmov, keďže Avengers: Endgame alebo Spider-Man: Far From Home túto nomináciu za najlepší film pravdepodobne (určite) nezískajú. Riaditeľ filmového festivalu v Benátkach Alberto Barbera sa taktiež vyjadril k filmu:

„Je tu veľmi veľká šanca. Určite sa o tom bude hovoriť… Nie je to veľmi predvídateľné, keďže je pred nami ešte dlhá cesta. Pre Jokera samozrejme.“

Premiéru v Benátkach mali tento rok tiež filmy ako Ford v. Ferrari alebo Marriage Story, ktoré sa dostali do listu adeptov na nomináciu na Oscara. A Joker sa zaradil k nim. Preto sú Warner Bros. taký nadšený, že mohli Jokera predstaviť v Benátkach namiesto toho, aby mu dávali vlastný panel na Comic-Cone. Benátky sú predsa len prestížnejšie a Joaquinovi Phoenixovi to dáva ďalšiu možnosť predstaviť sa na Oscaroch, keďže v minulosti už získal 3 nominácie.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.