Film Valerian a mesto tisícich planét dostal vizuálne ohromujúci druhý trailer

Francúzsky režisér Luc Besson si získal pozornosť divákov hlavne sci-fi filmom z roku 1997, Piaty Element, v ktorom sme videli rozsiahly futuristický svet a nápadité vizuály. Režisér sa po dvadsiatich rokoch vracia ku vytváraniu sci-fi sveta filmom Valerian a mesto tisícich planét.

Trailer nám predstavuje Danea DeHaana a Caru Delevingnovú ako Valeriana a Laureline, ľudských agentov, ktorí udržiavajú poriadok v celom vesmíre. Po úspešnej misii, odídu do Alphy, mesta tisícich planét, kde každý druh zdieľa svoje bohatstvo medzi sebou. Neznáma sila však chce zničiť všetko, čo vytvorili. Valerian a Laurelin majú menej ako 10 hodín na lokalizovanie hrozby a jej elimináciu.

Film je adaptácia komiksu, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval v časopise Pilote v roku 1967. Komiks sa odohráva v galaktickom impériu, ktoré v 28. storočí ochraňuje všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír.

K traileru boli okrem nového plagátu uverejnené aj oficiálne popisy postáv a bližšie detaily o zápletke filmu.

Oficiálny popis filmu: V roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržovať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do intergalaktického mesta Alpha, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerián a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí náš vesmír.

Valerián – Dane Dehaan
Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážny, major Valerián má akýsi šiesty zmysel na taktiku a je neobyčajný bojovník. Snaží sa podľa možností dodržiavať príkazy svojich nadriadených a je rozhodnutý, že vo svojej vojenskej kariére dosiahne tie najvyššie možné méty.

Laurine – Cara Delevingne
Vysoko inteligentná, nezávislá a rozhodná Laureline, je už dva roky spolupracovníčkou majora Valeriána. Na svoju prvú skutočnú úlohu v teréne sa taktiež vydáva po jeho boku, pričom ich úspešnosť je stopercentná. Spoločne vytvárajú jedno z najfunkčnejších partnerstiev armády ľudí.

Vo filme Valerian si zahrá aj John Goodman, Ethan Hawke, Clive Owen, Rutger Hauer a Rihanna, film má premiéru naplánovanú na 20. júl 2017.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Komentár

  1. Avatar

    Tak na tento film sa veľmi teším, dúfam že to bude samá sranda a špeciálne efekty (niečo ako Strážcovia Galaxie).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.