Film Venom bude kvôli Spider-Manovi prístupný takmer každému

Ešte pred niekoľkými mesiacmi mal byť film Venom plný krvi a brutálnej akcie, no posledné správy naznačujú, že namiesto hodnotenia R, ktoré určuje vekovú hranicu od osemnásť rokov, bude film prístupný pre každého, ktorého vek dovŕšil trinásť rokov. PG-13 teda spôsobilo pre fanúšikov nemilé prekvapenie, pretože väčšina sa tešila na krvilačného Venoma. Teraz film pôsobí ako ďalší family-friendly blockbuster od štúdia Marvel.

Toto rozhodnutie štúdia Sony má jednoduché vysvetlenie. Už od prvého ohlásenia filmu Venom kolujú internetom teórie, ktoré spájajú film s vesmírom Marvelu, no tvorcovia prepojenie vesmírov rázne odmietli. Avšak napríklad na Comic-Cone režisér Ruben Fleischer pripustil možný spoločný film so Spider-Manom. Preto sa Sony rozhodlo, aj keď nie ešte oficiálne, že film Venom bude jednoducho prístupný vekovej kategórii, akú majú momentálne filmy so Spider-Manom, pre možný spoločný film.

Trailer obsahoval dva momenty, v ktorých sme videli, že Venom bude svoje obete jesť zaživa priamo na plátne. Keby však film dostal hodnotenie PG-13, štúdio by muselo vystrihnúť množstvo takýchto scén alebo ich upraviť do vyhovujúcej podoby, ako pri filme Justice League, kde bola vystrihnutá takmer polovica filmu a všetci veľmi dobre vieme, ako to dopadlo. Sony pripravuje taktiež ďalšie filmy, odohrávajúce sa v tom istom vesmíre ako Venom.

Film Morbius je vhodný skôr na hodnotenie R ako na PG-13. Morbius je chemik a schopnosti získal vďaka neúspešnému pokusu, ktorý mal vyliečiť jeho chorobu krvi. Stal sa z neho ľudský upír, ktorý vystupuje v komiksoch ako antihrdina. Jeho komiksy sú väčšinou plné krvi a brutálnych scén, takže skrášlená verzia by filmu mohla iba uškodiť. Aj filmy s hodnotením R môžu byť úspešné, o čom nás presvedčil hlavne Logan a Deadpool. Film Venom si budeme môct vychutnať aj vo formáte IMAX, dúfajme, že Sony zmení názor a 4. októbra uvidíme Venoma v plnej kráse.

zdroj: comicbook.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.