Filmové novinky v CINEMAX – 1. február 2018

Február začneme so 4 filmovými novinkami.

Ja, Tonya (I, Tonya)

V životopisnej dráme sa zoznámime s Tonyou Hardingovou (Margot Robbie – Jednotka samovrahov, Vlk z Wall Street), osobitou krasokorčuliarkou. Tonya nebola nikdy slušné dievča – ani na ľade, ani mimo neho. Okrem správania excelovala aj na ľade, ako jedna z prvých dokázala spraviť trojitého Axela. Kombinácia jej osobnosti a múdrosti však vyústila do veľkého konfliktu na ľaďe.

Zmenšovanie (Downsizing)

Nechali by ste sa zmenšiť, ak by vám ponúkli veľkú kopu peňazí? Paul a Andrea dostali ponuku od nórskych vedcov. Vo svete sa začalo pracovať na zmenšovaní ľudí, pretože menší ľudia zaberajú menej miesta, menej zjedia atď. Proste je to praktické. Takýto mini-ľudia budú žiť v špeciálnej štvrti „Leisureland“, kde až do smrti budú „za vodou“. Po absolvovaní vstupných pohovorov a vybavení všetkých formalít sa Paul dostáva do narkózy, počas ktorej ho zmenšia. Po prebudení zisťuje, že jeho žena vycúvala z projektu. A tak začína Paul v Leisurelande žiť svoj život odznova.

Niť z prízrakov (Phantom Thread)

Reynolds je známy krajčír, ktorého šaty by chcela mať každá žena. Geniálny Reynolds je posadnutý perfekcionizmom a okrem šiat nevidí nič iné. Ženy pre neho predstavujú iba akési figuríny, ktoré nosia jeho šaty. Je odtrhnutý od reality a o všetko podstatné sa stará jeho sestra. Reynolds sa v malom mestečku zoznamuje s nenápadnou Almou. Je ťažké povedať, či je táto láska darom alebo prekliatím.

Daj mi tvoje meno (Call Me by Your Name)

Rodičia 17-ročného Elieho si do domu nasťahujú 24-ročného študenta Olivera z Ameriky. Bohémsky umelec sa nevie nabažiť toľkej krásy, ktorú vidí v Taliansku. Spočiatku sa zdá, že chlapci nemajú nič spoločné, no postupom času sa ich vzťah prehlbuje… (Nominovaný na Oscara)

Všetky filmy majú premiéru 1. februára 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V piatok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.