Filmové novinky v CINEMAX – 1. marec 2018

Prvý marcový týždeň sa nám s filmovými novinkami zrejme roztrhlo vrece. Do kín mieri 7 noviniek.

Lady Bird

Tento týždeň má premiéru aj všetkými vychvaľovaný film Lady Bird. Hlavná herečka za svoj výkon získala zlatý glóbus, film je aj nominovaný na Oscara. A o čom vlastne je?

Hlavná hrdinka Christine má 18 rokov a je vo fáze najsilnejšieho dospievania. Neustále má pocit, že hoci má už 18 rokov, ešte vôbec nič nezažila, iba sa podriaďuje autoritám. A to musí zmeniť. Preto sa rozhodne prestať používať svoje pravé meno a začne si hovoriť Lady Bird. To je len začiatok jej rebelskej cesty.

Nominované na Oscara.

Bratříček Karel

V česko-poľskom dokumente nám režisérka Krystyna Krauze približuje život umelca Karla Kryla a snaží sa nájsť odpoveď na otázku, aké je/bolo jeho miesto v spoločnosti.

Nikdy si tu nebol (You were never really here)

Joe je vojnový veterán. Život mu uštedril viacero „jaziev“ a svoj bezvýchodiskový život momentálne žije buď v dome svojej  matky alebo na záchranných misiách, kde zachraňuje obete obchodu s bielym mäsom. Joe je vo svojej práci dobrý a najíma si ho senátor, ktorého dcéra sa zrejme dostala medzi detské prostitútky. Joea by ani vo sne nenapadlo, akú veľkú sieť začne rozpletať…

Winchester: Sídlo démonov (Winchester)

V americkej Kalifornii sa nachádza veľké sídlo rodiny Winchesterovcov. Chodbami tohto sídla sa prechádza lady Winchester v čiernom závoji. Pod jej závoj nesmie nikto nahliadnuť. Lady Winchester nie je duch, ale dedička zbrojárenského impéria Winchester. Pušky Winchester zabili mnoho ľudí, ktorých duchovia teraz prenasledujú rodinu.

Inšpirované skutočnými udalosťami.

Červená volavka (Red Sparrow)

Dominika Egorová je žena mnohých tvári. Oddaná dcéra, výborná tanečnica ale hlavne majsterka zvádzania a manipulácie.

Tlmočník

Tragikomedický road movie zo slovenských ciest zachytáva príbeh dvoch mužov, ktorí sa snažia nájsť odpovede na rôzne otázky, ktoré im život priniesol. Obaja sa dostávajú do bizarných situácii a vďaka tomu získavajú nový náhľad na svet.

Včielka Maja 2: Sladké hry  (Maya the Bee: The Honey Games)

Po zbere medu sa chystajú Veľké hry o med. Avšak Majin úľ sa ich nemôže zúčastniť! Navyše ešte musí poskytnúť polovicu svojho medu do samotných hier! Toľká nespravodlivosť naštve Maju, že sa vyberie na návštevu za samotnou veľkou Kráľovnou. Ako to dopadne?

Všetky filmy majú premiéru 1. marca 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.