Filmové novinky v CINEMAX – 11. apríl 2019

Ďalší aprílový týždeň nás víta so šiestimi filmovými novinkami. Tento týždeň sa môžete tešiť napríklad aj na jednu komiksovku – Hellboya.

Cyntoryn zvieratiek (Pet Sematary)

Doktor Luis Creed s rodinkou sa presťahoval na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa. V lese je cintorín domácich zvierat. Miestni tam chodia pochovávať svoje zvieratká, ktoré umreli prirodzene alebo sa stali obeťou cestnej premávky. Doktor Creed má k otázke smrti vyrovnaný postoj, no jeho žena nie – a aj preto sa snaží ich deti ochrániť pred vedomím konečnosti.  Jedného dňa doktorovi Creedovi zaklope sused, ktorý našiel pri ceste ležať ich mŕtvu mačku. Nakoľko Creed nevie, ako to dcére povie, rozhodne sa poslúchnuť susedovu radu a mačku jednoducho zakopať v lese, bez toho, aby dieťa vedelo, čo sa stalo. Lenže mačka sa vráti, trocha divokejšia a agresívnejšia. A problémy sú na svete…

Hororový film je adaptáciou rovnomennej knihy od Stephena Kinga.

Trabantom tam a zase späť (Trabantom tam a zase zpátky)

Dokumentárny film  z dielne českého režiséra Dana Přibáňa zachytá jeho potulky po svete  „žltým cirkusom“  (2 trabanty, 1 jawa, 1 maluch).

Hellboy

Temný hrdina Hellboy sa musí postaviť na stranu záchrany sveta. Hrozí totiž, že obávaná čarodejnica Nimue, ktorú zabil ešte kráľ Artuš (a kusy jej rozrezaného tela poukrýval), sa môže vrátiť. Nimue má v pláne zoslať na svet smrtiacu morovú ranu. Hellboy na túto misiu nie je sám, nápomocní sú mu Alice a Trevor. S ich pomocou môže nielen zachrániť svet, ale aj odhaliť pravdu o svojom poslaní.

Princ Krasoň (Charming)

Popoluška, Ruženka, Snehulienka… Ich príbehy už poznáme. Ale čo majú spoločné? Lásku k princovi Krasoňovi. Princ Krasoň je v tom celkom nevinne. Keď bol ešte malé dieťa, prekliala ho zlá kráľovná. Odvtedy sa do Krasoňa zaľúbi každé dievča. Aby kliatbu prelomil, vydáva sa na dobrodružnú cestu s neznámym cudzincom Lennym. Lenny je v skutočnosti dievča prezlečené za chlapca a zároveň jediná žena v celom kráľovstve, na ktoré neplatí kliatba.

After: Bozk (After: Kiss)

Tessa bola vždy milé a slušné dievča. Má spoľahlivé priateľa, dobré známky a ambicióznu matku, ktorá dohliada, aby to všetko tak aj ostalo. Prvý deň na internáte stretne Tessa sympatického Hardina a medzi nimi preskočí iskra.

Film vznikol na základe knižnej predlohy.

La Gioconda

Opera v štyroch dejstvách zachytáva Benátky v 17. storočí, tak ako ich poznáme z romantických diel. Komplikované romantické vzťahy medzi hlavnými hrdinami sa odohrávajú v sprievode talianskych árii, ktoré zaspievajú významné mená operného sveta. V hlavnej úlohe Giocondy sa predstaví Iréne Treorin, sopranistka, ktorá získala už viaceré búrlivé ovácie za svoje stvárnenia postáv.

Táto opera má premiéru – priamy prenos – vo vybraných kinách dňa 10.04.2019

Všetky filmy majú premiéru 11. apríla 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.