Filmové novinky v CINEMAX – 11. máj 2017

Čo zaujímavé si pripravil ďalší májový týždeň? Tešiť sa môžete napr. na filmové spracovanie knižného bestselleru (Muž menom Ove) alebo na nové filmové spracovanie legendy o kráľovi Artušovi. Tento týždeň privítame v kinách celkom 5 filmových noviniek.

Po búrke (Umi Jori Mo Mada Fukaku)

Rjota je rozvedený spisovateľ. Jeho rodina sa rozpadla, on sám má na tom veľký podiel viny – svojej manželke a synovi sa nevenoval. Jeho exmanželka sa pohla ďalej, Rjota však upadá. Pracovne sa mu nedarí – jeho dni na výslní skončili už dávno, teraz sa živí malými špinavými kšeftami ako súkromný detektív. Navyše je smutný, lebo takmer vôbec nevychádza so synom. Zdá sa, že títo traja sú od seba vzdialení až príliš. Veci sa menia pod hrozbou blížiaceho tajfúnu, keď si uvedomia, čo vlastne pre seba znamenajú.

Kráľ Artuš: Legenda o meči (King Arthur: Legend of the Sword)

Nové spracovanie legendy o rytierovi Artušovi prináša režisér a scenárista Guy Ritchie (Zbaľ prachy a vypadni!, Sherlock Holmes). Po smrti otca mladý Artuš stráca aj trón. Vlády sa ujíma jeho strýko. Až nájdenie tajomného meča Excalibur a jeho vytiahnutie zo skaly ukážu Artušovi, že je vyvolený a jeho pravé miesto je na kráľovskom tróne.

VIAC:  Čo ak...?

Pád (Fallen)

Luci je celkom obyčajná tínedžerka, ktorá pokojne žije svoj život. Ten však zmení jedna nehoda – požiar – z ktorého obvinia práve Luci. Musí začať chodiť do novej internátnej školy. Tam nie je núdza o divných spolužiakov. V rebríčku divnosti vyhráva asi Daniel, tajomný spolužiak, ktorý si od nej udržuje až podozrivo veľký odstup… Luci je Danielom fascinovaná – nielen preto, že chce odhaliť jeho tajomstvo, ale aj preto, lebo má pocit, že ho pozná celú večnosť…

Muž menom Ove (En Man Som Heter Ove)

Hlavným hrdinom tejto komediálnej drámy je starší muž menom Ove. Je večne mrzutý, ušomraný sťažovateľ – vychádzať s ním je takmer nemožné. Svojím správaním terorizuje susedov, no „rutinu“ mu nabúrajú noví susedia z Pakistanu. Ihneď sú pre Oveho tŕňom v oku. A keď mu raz omylom nabúrajú do poštovej schránky…

VIAC:  Čo ak...?

Film je natočený podľa rovnomennej (a mimoriadne úspešnej) knižnej predlohy.

Lady Macbeth

Anglický vidiek, 1865. Mladá Catherine stojí pred núteným sobášom s postarším (a bohatým) veľkostatkárom. Jej city k nastávajúcemu sú na bode mrazu. Láska v jej srdci na statku síce zahorí, ale k úplne inému mužovi – k mladíkovi, ktorý tam pracuje. Catherine je rozhodnutá zmeniť svoj život a nič ju nezastaví.

Film je adaptáciou drámy ruského dramatika Leskova. Pre režiséra Williama Oldroyda je to jeho celovečerná filmová prvotina.

Všetky filmy majú premiéru 11. mája 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.