Filmové novinky v CINEMAX – 11.október 2018

Ďalší októbrový týždeň prinesie do kín 5 filmových noviniek.


Tajomstvo domu s hodinami (The House with a Clock in its Walls)

Lewis sa presťahoval k svojmu strýkovi.  Jeho excentrický strýko žije v zvláštnom dome – no netreba dať na desivý prvý dojem! Strýko je totiž čarodejník! Ohúrený Lewis sa chce taktiež naučiť čarovať. Strýko a jeho suseda (tiež čarodejnica) sa podujmú na výučbu. Vedia, že im dochádza čas…

Prvý človek (First Man)

Pred päťdesiatimi rokmi sa udialo najväčšie dobrodružstvo v histórii ľudstva – človek sa dostal na Mesiac. Ľudia, ktorí mali televíziu sa k nej tlačili, aby im neunikol tento historický okamih. Teraz prichádza táto udalosť vo filmovom spracovaní, hlavnú úlohu stvárňuje Ryan Gosling.

Princezná a drak (Принцесса и дракон)

Kde bolo, tam bolo, žila raz v jenom nádhernom paláci princezná Barbara. Raz počas prechádzky po zámku Barbara objaví čarovnú knihu. Začne v nej listovať a kniha ju prenesie do krajiny zázrakov, kde zažije neuveriteľné dobrodružstvá a stretne čarovné, rozprávkové bytosti.  Za pomoci nových kamarátov v kúzelnej ríši je Barbara odhaliť pravdu o svojej minulosti.

Film pochádza z od tvorcov úspešného seriálu Máša a Medveď.

Tieň jaguára

Dokumentárny film slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša nás zavedie do Amazónie. Sledujeme príbeh 4 priateľov, ktorí cestou po džungli narazili na kmeň indiánov a boli nimi láskavo prijatí. Jedinečný pohľad do života kmeňa, ktorý ako jeden z mála ešte žije jednoducho – “tu a teraz” a v súlade s prírodou.

Zlé časy v El Royale (Bad Times at the El Royal)

Film Zlé časy v El Royale režíroval a scenár k nemu napísal Drew Goddard (Marťan alebo Chata v horách)
Cez Hotel El Royale ide hranica dvoch štátov. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii. Z právneho hľadiska je to veľmi výhodné – pretože v Amerike sú zákony rôzne a čo je nelegálne v Nevade, môže byť legálne v Kalifornii. No nie je to tak, hotel pomaly upadá. Preto je veľmi podozrivé, keď do hotela zavíta naraz päť hostí. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci… Majú niečo spoločné?

Všetky filmy majú premiéru 11.októbra 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.