Filmové novinky v CINEMAX – 12.1.2017

Vonku je zima v plnom prúde, no Vy sa môžete zahriať v kine s jednou z nasledujúcich filmových noviniek.

Je to len koniec sveta (Juste la fin du monde)

Spisovateľ Louis má smrteľnú chorobu. Pomaly umiera a preto sa rozhodne, že je čas navštíviť rodinu a oznámiť im, že zomiera. Film zobrazuje jeden deň z jeho života – návštevu rodiny. Stretnutie je plné konfliktov a ľadového napätia.

Táto kanadsko-francúzska dráma je adaptáciou divadelnej inscenácie.

Lichožrúti

Viete, kde sa strácajú ponožky? Do brušiek hladných lichožrútov. Lichožrúti sú malé neviditeľné stvorenia, ktoré jedávajú ponožky. Hlavným hrdinom príbehu je lichožrút Chichúnik, ktorý stojí pred veľkou úlohou – musí sa vydať hľadať strýka Padreho. Pred Chichúnikom stojí celý svet, no väčší ako svet je jeho strach. Nakoniec sa odhodlá na cestu a počas tohto dobrodružstva mu pomáha prežiť lichožrútske desatoro.  

Pod rúškom noci (Live by night)

Amerika, 20. roky minulého storočia. Bolo to obdobie prohibície – kedy alkohol bol zakázaný, ale aj napriek tomu sa pilo, možno ešte viac ako dovtedy. Joe Coughlin (Ben Affleck), syn policajta, sa žiadnymi zákonmi neriadi – ani otcovými a ani spoločenskými. Spolu s kumpánmi kradne a je len otázkou času, kedy ho chytia. Po jednej menej podarenej lúpeží sa Joe dostáva do väzenia. Po prepustení odchádza na Floridu a verí, že tam bude môcť žiť podľa seba – bez pravdiel. Na Floride rozbieha rovnako nelegálnu činnosť ako kradnutie – vytvára sieť  nelegálnej výroby a distribúcie rumu. Avšak, všetko sa raz každému vráti

VIAC:  Čo ak...?

Smrť v Sarajeve (Smrt u Sarajevu)

V skratke by sa dalo povedať, že hlavnou zápletkou filmu je jeden neúspešný zamestnanecký štrajk. Na pozadí filmu sa toho odohráva omnoho viac – film provokuje a vyzýva k zamysleniu. Dráma bola sfilmovaná podľa divadelnej inscenácie.

Všetko alebo nič

Zdá sa Vám názov akýsi povedomý? Je dosť možné, že poznáte knižnú predlohu tejto romantickej komédie. Kniha Všetko alebo nič je jednou z najpredávanejších kníh slovenskej spisovateľky Evity Urbaníkovej.

Hlavnými hrdinami je trojica nerozlučných kamarátov – Linda, Vanda, Edo. Všetci traja sú rozdielni, no pekne sa dopĺňajú a ich priateľstvo je vyvážené. Túto rovnováhu naruší nový muž v Lindinom živote – Jakub. Vzťah s Jakubom je plný každodenných výziev  a zdá sa, že rozdielnosť medzi nimi je až priepastne veľká…

VIAC:  Čo ak...?

Všetky filmy majú premiéru 12. januára 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.