Filmové novinky v CINEMAX – 12. október 2017

Tento týždeň prichádza do kín 7 filmových noviniek. Ktorý z filmov by ste chceli vidieť?

Snehuliak (The Snowman)

Netypický sériový vrah zabíja svoje obete iba keď je sneh. Do riešenia prípadu sa púšťa elitný detektív, ktorý má slabosť pre alkohol. Podarí sa mu vyriešiť prípad kým nasneží?
Film je vytvorený na základe knižnej predlohy od Joa Nesba, v hlavnej úlohe sa objaví Michael Fassbender.

Štvorec (The square)

Dramatická komédia predstavuje kurátora švédskeho múzea Christiana. Je úspešný, atraktívny otec dvoch dcér. V súkromnom živote to nie je bohviečo – je rozvedený, v pracovnom živote sa mu však darí – práve rozbieha nový projekt. Pripravovaná výstava konceptuálneho umenia by mohla byť verejnosťou rozoberaná, asi najväčším ťahákom by bol štvorec 4×4, kde platia pravidlá absolútnej rovnosti a tolerancie. Samozrejme, iba v prípade, ak sa tento nápad podarí predať cez masmédiá. Lenže všetko skomplikuje kurátorov ukradnutý telefón.

Spievankovo a kráľovná Harmónia

Kde bolo, tam bolo, bola krajina Spievankovo, v ktorej vládla dobrá kráľovná Harmónia. Úlohou kráľovnej vždy bolo, aby sa v kráľovstve udržala hudba. Lenže obyvateľom kráľovstva sa hudba akosi odcudzila – hudobné nástroje začali zapadať prachom a hudba sa pomaly strácala aj zo sŕdc ľudí. Preto Harmónia povolala do kráľovstva Spievanku a Zahrajka, aby sa hudba opäť vrátila do Spievankova.

Mečiar

Politický dokument Doroty Nvotovej o veľkej osobnosti politickej scény – Vladimírovi Mečiarovi. Režisérka rozoberá jeho dopad nielen na politickú scénu ale aj na ňu samú. V dokumente sa prelínajú dve časové osi – rozprávanie o dianí na politickej scéne a život Nvotovej.

Krotká (Une femme douce)

Jedného dňa sa obyčajnej ruskej žene vráti balíček, ktorý poslala svojmu mužovi do väzenia. Žena chce zistiť, prečo balíček nebol doručený. No roztáča sa kolotoč absurdít, krívd, násilia… Režisér Sergej Loznica sa vo svojej dráme inšpiroval klasickými ruskými realistami – Gogoľom či Dostojevskim. Preto sa v jeho dráme mieša ostrý realizmus a satira, ktorá nikoho nešetrí.

Good Time

Constantinov brat skončil po bankovej lúpeži vo väzení a Constantine sa pre jeho vyslobodenie pokúsi o hocičo. Na to, aby získal dostatok peňazí na kauciu sa vydá priamo do mestského podsvetia.
V hlavnej úlohe sa predstaví Robert Pattison (Twilight, Harry Potter). Film bol vybraný do súťaži v Cannes.

Odrazy (Powidoki)

Je rok 1945 a Poľsko je pod Stalinovou mocou. Slávny maliar Wladislaw Strzeminski odmietne robiť umelecké kompromisy. Vlastný názor Rusi neoceňujú, no ľudia áno. Z maliara sa rýchlo stáva symbol boja proti umeleckej tyranii.

Všetky filmy majú premiéru 12. októbra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.