Filmové novinky v CINEMAX – 12. september 2019

Tento septembrový týždeň sa v kine objavia 4 filmové novinky.

Hodinárov učeň (Hodinářuv učeň)

Malý Urban sa po svojom narodení stal sirotou. Ujal sa ho lakomý hodinár, z celkom zištných dôvodov. Počul, že sa nad Urbanovou kolískou stretli dvaja dobrí duchovia osudu Rodovít a Rodovoj, ktorí mu želali bohatstvo a lásku, preto hodinár očakáva, že sa ich želanie vyplní a Urban zbohatne. No pri Urbanovej kolíske bola aj zlá sudička Zlotica, ktorá Urbanovi popriala chudobu a nekonečné strasti. Koho proroctvo sa nakoniec naplní?

Skutok sa stal

Slovenský dokumentárny film “Skutok sa stal” zachytáva príbeh jednej spoločenskej kauzy 90.rokov. Dej sa nesie rozprávaním troch kamarátov  – Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha. Film okrajovo spomína aj únos prezidentovho syna či Mariána Kočnera.

Stehlík (The Goldfinch)

Theo mal len 13 rokov, keď mu pred očami umrela mama. Stala sa obeťou bombového útoku v múzeu. Dospievajúci mladík sa ocitá v smútku, obviňuje sa. Podarí sa mu opäť nájsť šťastie v tomto zúfalstve?

Spitfire

V tomto dokumentárnom filme bude odhalený príbeh lietadla Spitfire. Dokument sa zameriava na počiatky tejto legendy, ktoré siahajú už do 40.rokov minulého storočia. Vďaka vzácnym archívnym záberom a remastrovaným snímkam môžeme nahliadnuť do obdobia druhej svetovej vojny. Atmosféru priblíži aj rozprávanie pamätníkov. Film ukazuje aj súčasný osud tohto výnimočného stroja a porozpráva, ako sa z neho v priebehu rokov stala medzinárodná legenda.

Všetky filmy majú premiéru 12. septembra 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.