Filmové novinky v CINEMAX – 12. september 2019

Tento septembrový týždeň sa v kine objavia 4 filmové novinky.

Hodinárov učeň (Hodinářuv učeň)

Malý Urban sa po svojom narodení stal sirotou. Ujal sa ho lakomý hodinár, z celkom zištných dôvodov. Počul, že sa nad Urbanovou kolískou stretli dvaja dobrí duchovia osudu Rodovít a Rodovoj, ktorí mu želali bohatstvo a lásku, preto hodinár očakáva, že sa ich želanie vyplní a Urban zbohatne. No pri Urbanovej kolíske bola aj zlá sudička Zlotica, ktorá Urbanovi popriala chudobu a nekonečné strasti. Koho proroctvo sa nakoniec naplní?

Skutok sa stal

Slovenský dokumentárny film “Skutok sa stal” zachytáva príbeh jednej spoločenskej kauzy 90.rokov. Dej sa nesie rozprávaním troch kamarátov  – Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha. Film okrajovo spomína aj únos prezidentovho syna či Mariána Kočnera.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Stehlík (The Goldfinch)

Theo mal len 13 rokov, keď mu pred očami umrela mama. Stala sa obeťou bombového útoku v múzeu. Dospievajúci mladík sa ocitá v smútku, obviňuje sa. Podarí sa mu opäť nájsť šťastie v tomto zúfalstve?

Spitfire

V tomto dokumentárnom filme bude odhalený príbeh lietadla Spitfire. Dokument sa zameriava na počiatky tejto legendy, ktoré siahajú už do 40.rokov minulého storočia. Vďaka vzácnym archívnym záberom a remastrovaným snímkam môžeme nahliadnuť do obdobia druhej svetovej vojny. Atmosféru priblíži aj rozprávanie pamätníkov. Film ukazuje aj súčasný osud tohto výnimočného stroja a porozpráva, ako sa z neho v priebehu rokov stala medzinárodná legenda.

Všetky filmy majú premiéru 12. septembra 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.