Filmové novinky v CINEMAX – 13. december 2018

Niektorí poverčiví nemajú radi číslo 13, no pre mnohých fanúšikov komiksových filmov bude tento týždeň trinástka veľmi šťastná. Do kín mieria tento týždeň 2 komiksové filmy.

Aquaman

Režisér James Wan prináša na filmové plátna samostatný film o jednom z členov Justice League/Ligy spravodlivých. Aquaman, vlastným menom Arthur Curry je napol človek, napol obyvateľ Atlantídy sa dostal v živote do bodu, z ktorého niet návratu – musí čeliť pravde o tom, kým je. No je naozaj hodný miesta kráľa siedmych morí?

Spider-man: Paralelné svety (Spider-man: ParInto the Spider-Verse)

Akčný animovaný film nás zavedie do amerického Brooklynu. Miles Morales je Spiderman, teda pavúčí muž, ktorý bojuje so zločinom. A ako zisťuje, nie je sám. Vo vesmíre existujú alternatívne reality, kde existujú aj ďalší Spider-manovia. Ako a prečo sa zrazu dostali do jedného – rovnakého?

Tvorcovia filmu už stihli ohlásiť pokračovanie a zároveň spin-off, ktorý bude obsahovať ženské hrdinky.

Vianoce a spol. (Santa & Cie)

Vtedy, keď je v Santovej dielni najväčší zhon, teda pár dní pred Vianocami, ochorejú naraz všetci Santoví škriatkovia. Vianoce sú v ohrození a preto Santa neváha ísť na Zem, do lekárne, kúpiť im lieky. Lenže… Veci však nejdú podľa Santovho plánu…

Táto francúzska komédia pochádza od tvorcu RRRrrr!!! a Aster a Obelix: Misia Kleopatra

Dežo Ursíny

Dokumentárny film ukazuje umelecký život významného slovenského umelca. Dokument pozostáva z troch častí, v každej je predstavená umelcova tvorba unikátnym spôsobom. Tešiť sa môžete napr. na sláčikové kvarteto.

Všetky filmy majú premiéru 13. decembra 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.