Filmové novinky v CINEMAX – 13. júl 2017

Tento týždeň prichádzajú do kín 4 novinky. Ktorú z nich si vyberiete?

Láska stojí za všetko (Everything, everything)

Život sedemnásťročnej Madeline sa nepodobá životu jej rovesníkov. Má oslabenú imunitu a preto vôbec nevychádza z domu. Celé dni číta knihy a jediní ľudia, ktorí s ňou komunikujú sú matka a opatrovateľka. To sa však jedného dňa zmení, keď sa do vedľajšieho domu prisťahuje záhadný chalan Olly. A hoci Madeline nemôže von, podarí sa im zblížiť cez internet. Vtedy si Madeline uvedomí, aký je svet veľký a rozhodne všetko risknúť.

Ako sa stať zlatokopom (How to be a Latin Lover)

Maximo bol kedysi veľkým playboyom. Teraz to už tak nie je, hoci si to on sám neuvedomuje. Všetko v svojom živote budoval na základe svojho vzhľadu – aj svoju budúcnosť. O svoju budúcnosť sa postaral tak, že zbalil bohatú staršiu dámu a chcel sa nechať vydržiavať. Lenže karma mu to veľmi rýchlo oplatí – jeho priateľka ho podvedie s mladším a krajším mužom a Maxima vykopne na ulicu. Maximo nemá inú možnosť len ísť za svojou sestrou a synovcom do malého bytu. Žije chvíľu „normálny život“  a vidí rôzne veci, ktoré ešte nevidel – že normálni ľudia si sami nakupujú, varia a pravidelne chodia do práce. Pre Maxima je to nepredstaviteľný život. No usmeje sa na neho šťastie na mieste, kde by to nikdy nečakal. Ešte šťastie, že má jeho synovec spolužiakov s babičkami…

Táto bláznivá letná komédia je obsadená pomerne hviezdne – napr. Salma Hayek (Sexi Pistols, Frida, Wild Wild West), Raquel Welch (Pravá blondínka, Sudden Fear) či Kristen Bell (Veronika Marsová, Matky rebelky).

Vojna o planétu opíc (War for the Planet of the Apes)

Udalosti vo filme sa odohrávajú dva roky po „Úsvite planéty opíc“. Šimpanz Caesar je prirodzený vodca opíc, no postupne mu je vnucovaná rola generála. On s tým nie je stotožnený a vedia vnútorný boj. Okrem vnútorného boja vedie ešte jeden – proti ľuďom, ktorí ich zahnali hlboko do lesov. Caesar je mimoriadny šimpanz a každú jednu stratu spolubojovníka nesie ťažko. Nastupuje na cestu pomsty a schyľuje sa k veľkej bitke s plukovníkom McCulloughom, v ktorej sa určí, ktorý druh bude dominantný.

Oklamaný (The Beguiled)

Naokolo zúri občianska vojna, ale študentky a učiteľky izolovanej dievčenskej školy sa to snažia ignorovať. Až do dňa, kedy im na dvere zaklope ranený nepriateľský vojak – John McBurnley (Colin Farrell). Ony sa ho ujmú a plánujú sa o neho postarať, kým nebude schopný stáť na nohách – vtedy ho predajú „svojim“. Lenže John si ich všetky omotá okolo prsta – aj študentky, aj učiteľky a aj riaditeľku (NIcol Kidman). Za múrmi školy tak začne omnoho dramatickejšia vojna…

Za filmom stojí Sofia Coppola, známa svojimi filmami Smrť panien či Mária Antoinetta. Za film Stratené v preklade dostala Oscara.

Všetky filmy majú premiéru 13. júl 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.