Filmové novinky v CINEMAX – 14. december 2017

Tento predvianočný týždeň do kín zamieria dve filmové novinky.

Star Wars: Poslední Jediovia (Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi)

Ako prvú novinku musíme spomenúť legendárnu ságu Star Wars, do kín prichádza kapitola s číslom VIII. Vo filme sa objavia postavy z predchádzajúceho filmu (Star Wars: Sila sa prebúdza, 2015) spolu s legendami tejto vesmírnej klasiky. Na ceste za dobrodružstvom sa pokúšajú odhaľovať prastaré tajomstvo Sily.

Okolo názvu filmu sú rôzne šumy, nie je jasné, či tam bude len jeden rytier Jedi (momentálny anglický názov filmu) alebo ich bude viac (uniknutý španielsky názov, zrejme preto bol zvolený aj slovenský preklad v množnom čísle).

VIAC:  Rambo sa vydáva na poslednú misiu v prvom teaser traileri

Borg/McEnroe

V životopisnej dráme sa vrátime v čase a zavítame na Wimbledon 1980. V mužskom finále sa stretli dvaja tenisoví velikáni: pokojný severan Borg a americký nervák McEnroe. Títo dvaja súperili medzi sebou pár rokov, finále Wimbledonu však bolo čerešničkou na torte. Divadlo na Wimbledone, ktoré predviedli, si doteraz pamätajú mnohí milovníci športu.

Madam slúžka (Madame)

Bohatý pár Anne  a Bob sa rozhodnú, že ozvláštnia svoj fádny vzťah. Presťahujú sa do zámku a aby ukázali všetkým, že sú na tom finančne dobre, začnú žiť na vysokej nohe. Jedna luxusná večera, ktorú pani domu organizuje sa kvôli jej poverčivosti nečakane zvrtne. Anne sa nepozdáva, že by za stolom malo byť 13 hostí, preto radšej pozve k stolu slúžku Máriu, ktorá bude hrať španielskú dámu.  Úplne jednoduchá úloha, ktorú by Mária možno zvládla, keby do seba nenaliala pár pohárov vína. V opojení alkoholu si Mária užíva večeru, táto španielska dáma očarí britského makléra a románik je na svete. Vývin situácie sa nepáči Anne a preto slúžku prenasleduje po Paríži.

VIAC:  Filmové novinky v CINEMAX – 14. marec 2019

Všetky filmy majú premiéru 14. decembra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V piatok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

E3 2019: Microsoft konferencia

Microsoft tohtoročnú E3 označil za najdôležitejšiu konferenciu zo všetkých, avšak z pohľadu diváka to tak …

Komentár

  1. Avatar
    Nina Marcinková

    Star Wars ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.