Filmové novinky v CINEMAX – 14. marec 2019

Nový týždeň prináša do kín 4 nové filmy.

Čarovný park (Wonder Park)

Šikovná June spolu so svojou mamou vyfantázírovala zábavný park. Existujú tu rôzne atrakcie, ktoré popierajú zákony fyziky a obsluhuje ich naozaj nevšedný personál – hovoriace zvieratká. June však nie je len taký rojko – ona skúša atrakcie aj reálne stavať. Asi všetci dobre vieme, ako jej pokusy dopadli… June pomaly prestáva snívať a na vysnívaný park zabúda. Jedného dňa však zablúdi do opusteného zábavného parku a June vidí príležitosť, ako ho znovu oživiť.

Leto

Film sa odohráva v 80.rokoch a svetom hlavných hrdinov vládne hudba Lou Reeda a Talking Heads. Príbeh zakázanej letnej lásky z ruského mesta Leningrad zachytáva životy mladého Viktora, jeho kamaráta Mika a kamarátovej manželky Nataše.

Skryté túžby (OPEN – Nyitva)

Párik po tridsiatke sa rozhodne zachrániť svoj vzťah tým, že ho otvorí ďalším ľuďom. Dúfajú, že sa tak vyhnú iným chybám a citovým zraneniam, ktoré páry zvyčajne robia. Toto sa však ukazuje, ako oveľa zložitejšie – pretože ako sa ukazuje, na túto zmenu nie sú pripravení.

Sklenená izba

Na kopci nad Brnom stojí nádherná stavba od architekta von Abta. Stredobodom domu je sklenená izba, ktorú architekt vypracoval pre rodinu bohatého Landauera. Sklenená izba sa v dobe, kedy bola vybudovaná, stala nielen architektonickým unikátom, ale aj symbolom krásy, otvorenosti a nádeje slovenského národa. Počas vojny v tomto dome žili Viktor Landauer, Liesel, ich deti a často aj Lieselina kamarátka Hana. Intenzita viac ako kamarátskeho vzťahu medzi Liesel a Hanou je brzdená obavami Liesel a aj tým, že sa ich životy musia rozdeliť. Izba naplnená láskou a nádejou, umocnená vzťahom Liesel s kamarátkou Hanou stráca svojich ľudí podtlakom vojny – Viktor je žid a preto Landauerovci odchádzajú z Československa. Liesel sa pred odchodom navyše dozvedá, že jej manžel jej bol neverný. Obe ženy si naďalej píšu, bez toho, aby sa dočkali odpovede. Hana sa vďaka dobrým známostiam dostáva žiť späť do vily a vyvoláva to v nej staré spomienky. Po vojne je vila zničená, no nádej z nej naďalej zostáva v životoch hlavných hrdinov.

Všetky filmy majú premiéru 14. marca 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.