Filmové novinky v CINEMAX – 14. november 2019

Ďalší novembrový týždeň prináša do kín 6 filmových noviniek.

Charlieho anjeli (Charlie’s Angels)

Keď inžinierka Elena zistí, že technológiu, ktorú vyvíjala, chce jej šéf predávať ako zbraň, rozhodne sa mu postaviť. Obráti sa na špiónske zoskupenie, ktoré si vraví Charlieho anjeli, aby jej pomohli zastaviť jej šéfa. Elena sa zároveň stane jednou z Charlieho anjelov.

Le Mans 66 (Ford vs Ferrari)

Píše sa rok 1956 a Carroll Shelby je jednotka v motosvete. Práve vyhral Le Mans a má pocit, že mu celý svet leží pri nohách. Teda, iba do chvíle, kým mu lekár nezistí vážne srdcové ochorenie, ktoré znamená koniec jeho pretekárskej kariéry. Shelby neopúšťa jazdecký svet, ale začína novú kariéru automobilového konštruktéra. Jeho konštruktérsky tím si najíma Henry Ford II, ktorý ich postaví pred obrovskú výzvu – aby postavili auto, ktoré porazí konkurenciu, hlavne však Ferrari.

Synonymá (Synonymes)

Príbeh mladého Izraelca Yoava, ktorý odchádza z izraelskej armády, ako aj zo svojej rodnej krajiny. Na svoju krajinu nespomína v najlepšom, má z nej zlý pocit. Presťahuje sa do Paríža, kde sa usiluje čo najskôr zapadnúť a stať sa riadnym Francúzom. Odmieta hovoriť po hebrejsky, s nadšením sa učí po francúzsky – a to tak, že si stále opakuje synonymá. Film bol ocenený cenou Zlatého medveďa.

Dokonalá lož (The good liar)

Roy Coutnay je rodený podvodník. Jeho život je plný podvodov a klamstiev, ktorých cieľom je len jediné – aby mal z nich prospech. Po zoznámení sa so zámožnou vdovou Betty McLeishovou má pocit, že sa na neho usmiala samotná šťastena. Betty ho s radosťou vpúšťa do svojho domu, ale aj do svojho života. Lenže aj ona má nejaké tajomstvá.

Bitka o Midway (Midway)

Tento akčný film vznikol na základe skutočných historických udalostí. Dej sa odohráva počas druhej svetovej vojny, krátko po japonskom útoku na Pearl Harbor. Námorníctvo USA opäť čelí útoku nepriateľa. Tentokrát ešte početnejším a silnejším útočiacim japonským lietadlovým lodiam. Začína bitka o Midway, ktorá významne ovplyvní priebeh druhej svetovej vojny.

Billy Bud

Tento týždeň sa môžete tešiť na hudobný zážitok v podobe španielskej opery Billy Budd. Táto opera patrí k vrcholným hudobno-dramatickým dielam 20. storočia a vznikla na motívy románu Hermana Melvilla.

Všetky filmy majú premiéru 14. novembra 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.