Filmové novinky v CINEMAX – 15. február 2018

Tento týždeň sa dostaneme o krok bližšie k Infinity War. Do kín prichádza dlho očakávaná novinka Čierny Panter, Wakanda je poslednou zastávkou pred Infinity War.

Čierny panter (The Black Panther)

Po smrti otca sa do skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny Wakanda vracia bojovník T‘Challa, aby sa stal jej vládcom. Objavuje sa však dávna hrozba, ktorá mu pripraví ťažkú skúšku.

Disaster Artist

Najhorší film všetkých čias? Podľa mnohých to je film The Room z roku 2003. A Ako vznikol? To sa dozviete v tomto filme, ktorý vznikol na základe skutočných udalostí.

Film je nominovaný na Oscara.

Dovidenia tam hore (See you up there)

Rok 1918. Z nášho pohľadu vieme, že do konca prvej svetovej vojny ostáva už len pár dní. Ctižiadostivý poručík Pradelle je ochotný pre povýšenie urobiť čokoľvek. Preto posiela svoju jednotku na nezmyselný útok. Počas útoku sa medzi dvomi vojakmi Albertom a Édouardom zrodí priateľstvo. Počas útoku sa Albert zraní a Édouard sa stane jeho opatrovateľom. Spoločne vymyslia obrovský podvod, ktorý spočíva v budovaní pomníkov padlým vojakom. Poručík Pradell po vojne taktiež začal s nečistým podnikaním a zarába na exhumácii tiel a stavaní štátnych cintorínov. Svet je malý a preto sa títo traja čoskoro stretnú…

Podoba vody (Shape of Water)

Americká vláda našla v Amazónii neznáme monštrum, ktoré domorodci uctievali. Agent Strickland vidí monštrum iba ako objekt výskumu a jeho metódy sú často nehumánne. V rovnakom laboratóriu pracuje aj nemá upratovačka Elisa. Keď sa náhodou stretne s uväzneným tvorom, vznikne medzi nimi puto. V okamihu, keď život živočícha v ohrození, rozhodne sa Elisa ujsť spolu so živočíchom.

Film je nominovaný na Oscara.

Obyčajná tvár (Wonder)

Augustus Pullman je 10-ročný chlapec, ktorého čaká veľká výzva. Na rozdiel od svojich rovesníkov nastupuje Augustus do školy Augustus až teraz. Narodil sa s vrodenou chorobou a pri narodení mu lekári tipovali, že sa zrejme nedožije rána. Teraz, po mnohých operáciách je Augustus postavený pred „normálny život“ – škola, rovesníci…. Podarí sa mu zapadnúť medzi deti alebo ostane doma? V hlavných úlohách sa predstaví Julia Roberts a Owen Wilson.

Tak káže Boh (Word of God)

Hlavný hrdina príbehu je svojský psychiater Uffe, ktorého spôsoby doma aj v práci sú…. Viac než zaujímavé. Cíti sa ako Boh, má pocit, že môže všetko a tak aj vyzerá výchova jeho synov. Svojskosť neodkladá ani v práci, kde lieči klientov pitím pálenky.

Všetky filmy majú premiéru 15. februára 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V piatok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.