Filmové novinky v CINEMAX – 15. marec 2018

Tento týždeň sa počet noviniek v kinách vyšplhal na úctyhodné číslo 8. Vybrať by si mal naozaj každý.

Tomb Raider

Alicia Vikander sa nám predstaví ako legendárna Lara Croft. Lara má 21 rokov a práve sa stala dedičkou rozprávkového bohatstva. Jej otec zmizol pred pár rokmi za veľmi záhadných okolností a Lara sa odvtedy snaží nájsť zmysel života. Po objavení záhadného odkazu sa rozhodne vydať na dobrodružstvo na japonský ostrov. Cestou však stroskotá a jediné, čo pri sebe má je ostrý nôž a vôľa žiť.

Thelma

Po nástupe na vysokú školu si Thelma užíva nezávislosť a slobodu. Prísni rodičia sú ďaleko a Thelma sa vrhá naplno do študentského života. Keď sa zamiluje do spolužiačky Anjy, začnú sa v jej okolí diať nevysvetliteľné veci. Thelma pomaly zisťuje, že možno je za ne zodpovedná ona…

Backstage

Mary a Buddy sú mladý zaľúbený pár spod Tatier. Obaja veria v krásu svojich snov, veria, že sa s ich tanečnou skupinou West Coast Crew dostaví úspech. Buddy je o trocha viac hnaný dopredu úspechom, spravil by preň všetko. A tu sa zoznámime s citlivým Hugom, ktorý ich vzťah skomplikuje. A v tej dobe sa West Coast Crew dostáva na tanečný súboj, kde si ich všimne jeden úspešný producent. Ako sa s tým popasujú hlavní hrdinovia?

V hlavných úlohách sa predstavia Tony Porucha a Ladylicious, titulnú pieseň k filmu naspievali Ben Cristovao a Mária Čírová.

Cesta za kráľom trollov (The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King)

Espen je najmladší z troch farmárových synov. Súrodenci sa mu doma vysmievajú a bijú ho, jeho miesto v domácnosti je podradné – strážiť oheň. On sa však radšej túla po lesoch. Jedného dňa na svojich potulkách stretne Espen tvrdohlavú princeznú Kristin na úteku. Uteká pred svojim namysleným budúcim ženíchom. A taktiež neverí tomu, že existujú nejakí trolovia, ktorí jedia princezné.

Hmyz

Vo filme sa prelína fantázia a realita, animovaný film sa prelína s hraným – ľudia sa správajú ako hmyz a hmyz sa správa ako ľudia. To všetko sa deje počas skúšania ochotníckeho divadla.

Režisér sa vyjadril, že je to jeho posledný film.

Chloe a trpaslíci (Gnome Alone)

Katarína sa so svojou dcérou Chloe už zase sťahuje. Dievča z toho nie je nadšené, ale čo už. Ich nový dom je nádherná gotická stavba, ktorá má svoje záhadné čaro. Chloe sa však nevenuje domu, ale snaží sa začleniť do nového kolektívu medzi spolužiakov. Aby toho nového na ňu nebolo veľa, ešte sa do nej zaľúbi nový spolužiak Liam, ktorý sa neustále snaží o jej pozornosť. Chloe si občas myslí, že sa čoskoro zblázni, preto si spočiatku myslí, že si len nahovára, že sa u nich v dome veci sami pohybujú. No netrvá dlho a Chloe zistí pravdu – v ich dome žijú trpaslíci!

Prezident Blaník

Príbeh filmu sa odohráva na pozadí reálnych udalostí, ktoré sa udiali v politickom živote v Českej republike. Antonín Tonda Blaník je jeden z najväčších lobistov. Za pomoci svojho tímu vyhlási, že bude kandidovať na prezidenta krajiny a ľuďom nasľubuje nesplniteľné. Jeho kandidatúra končí veľmi rýchlo – jeho tajomník nedoručí načas papiere s podpismi. Ale bude to pre výrečného Tondu naozaj problém?

Kvetinárstvo (La fleuriére)

Traja slovenskí rómovia sa vyberajú do sveta za hľadaním lepších príležitostí. Na okraji Bruselu sa snažia prežiť spolu s ostatnými prisťahovalcami. Jedného dňa však dostanú geniálny nápad, ako zlepšiť svoju finančnú situáciu – stačí sa cez kvetinárstvo prekopať do trezoru v banke.

Tento psychologický dokument má plánovanú premiéru 18.3.2018

Všetky filmy majú premiéru 15. marca 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.