Filmové novinky v CINEMAX – 16. február 2017

Hoci bude tento týždeň Valentína, v tohtotýždňových novinkách by ste hľadali lásku ťažko. Do kín smeruje poriadna dávka akcie a drámy.

T2 Trainspotting

Tento týždeň sa dostáva do kín aj pokračovanie akčného Trainspottingu. Po dvadsiatich rokoch sa Renton (Ewan McGregor) vracia späť – čistý, no s nečistým svedomím.   A to spúšťa kolotoč ďalších udalostí. Hlavné úlohy ostali v pokračovaní nezmenené a preto uvidíme rovnaké tváre – Rentona, Spuda, Begbieho aj Sick Boya.

Mlčanie (Silence)

Japonsko, polovica 17. storočia. Kresťanstvo je postavené mimo zákon, kresťania sú prenasledovaní a mučení. Toto mučenie navyše často končí bolestivou smrťou. Vyhnúť tomu sa dá, ak sa človek zriekne svojej viery. Dvaja odvážni mnísi, otec Rodrigues  (Andrew Garfield – Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu) a otec Garupe (Adam Driver – Star Wars: Sila sa prebúdza) sa napriek tomu vydávajú do Japonska. Chcú nájsť svojho učiteľa, otca Ferreira, o ktorom sa vraví, že sa zriekol svojej viery. Netušia, aká veľká skúška vytrvalosti a viery to pre nich bude…

Rodinné šťastie (Ernelláék Farkaséknál)

Čo ak by Vás okolnosti prinútili ubytovať Vašich príbuzných? Maďarský režisér Szabolcs Hajdu vykreslil takúto neideálnu situáciu v komediálnej dráme. Vo filme si zahral aj so svojou ženou a deťmi. Hajdu dostal v Karlových Varoch ocenenie nielen za najlepší film festivalu, ale aj za najlepší herecký výkon.

VIAC:  Čo ak...?

Liek na život (A Cure for Wellness)

Mladý manažér Lockhart dostáva od nadriadeného zdanlivo jednoduchú úlohu – priviesť pána Pembrokea zo sanatória. Pembroke je významným  a neoddeliteľným členom ich spoločnosti, no posledný list naznačuje, že sa neplánuje vrátiť v dohľadnej dobe. Sanatórium sa nachádza v odľahlom kúte švajčiarskych Álp, oddychovať tam chodia bohatší klienti. Personál ponúka rôzne regeneračné služby a procedúry. Ale možno je všetko úplne inak…

Režisér Gore Verbinsky sa preslávil hororom Kruh.  Jeho nový mystický triler iba potvrdzuje jeho režisérske schopnosti a obrazotvornosť.

Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake)

Britská dráma, v ktorej mnohí nájdu aktuálnosť. Daniel Blake je päťdesiatnik po infarkte. Je v neľahkej sociálnej situácii. Pretože žiada štát o sociálnu dávku, ocitá sa v kolotoči stresujúcich papierovačiek. Absurdné požiadavky úradov (zháňanie práce) sú v rozpore s odporúčaním lekára. Navyše, Daniel stretáva slobodnú matku Katie s dvomi deťmi, ktorá (ak nechce bývať v jednoizbovom byte v ubytovni) musí prijať ponuku bývania v byte o tristo míľ ďalej. Katie aj Daniel sa snažia so svojimi údelmi vyrovnať tak, aby neutrpela ich hrdosť.

VIAC:  Čo ak...?

Lion

Malý indický chlapček Saaro sa stráca vo vlaku. Vlak ho odváža tisíce kilometrov od domova. Blúdi ulicami Kalkaty, kde sa snaží prežiť. Po čase sa na neho usmeje šťastie a adoptujú si ho manželia z Austrálie.  O 25 rokov neskôr sa Saaro ako mladý muž vracia do Indie vypátrať svoju rodinu. Jediné, čo má, je pár nejasných spomienok a moderné technológie.

Všetky filmy majú premiéru 16. februára 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.