Filmové novinky v CINEMAX – 16. február 2017

Hoci bude tento týždeň Valentína, v tohtotýždňových novinkách by ste hľadali lásku ťažko. Do kín smeruje poriadna dávka akcie a drámy.

T2 Trainspotting

Tento týždeň sa dostáva do kín aj pokračovanie akčného Trainspottingu. Po dvadsiatich rokoch sa Renton (Ewan McGregor) vracia späť – čistý, no s nečistým svedomím.   A to spúšťa kolotoč ďalších udalostí. Hlavné úlohy ostali v pokračovaní nezmenené a preto uvidíme rovnaké tváre – Rentona, Spuda, Begbieho aj Sick Boya.

Mlčanie (Silence)

Japonsko, polovica 17. storočia. Kresťanstvo je postavené mimo zákon, kresťania sú prenasledovaní a mučení. Toto mučenie navyše často končí bolestivou smrťou. Vyhnúť tomu sa dá, ak sa človek zriekne svojej viery. Dvaja odvážni mnísi, otec Rodrigues  (Andrew Garfield – Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu) a otec Garupe (Adam Driver – Star Wars: Sila sa prebúdza) sa napriek tomu vydávajú do Japonska. Chcú nájsť svojho učiteľa, otca Ferreira, o ktorom sa vraví, že sa zriekol svojej viery. Netušia, aká veľká skúška vytrvalosti a viery to pre nich bude…

Rodinné šťastie (Ernelláék Farkaséknál)

Čo ak by Vás okolnosti prinútili ubytovať Vašich príbuzných? Maďarský režisér Szabolcs Hajdu vykreslil takúto neideálnu situáciu v komediálnej dráme. Vo filme si zahral aj so svojou ženou a deťmi. Hajdu dostal v Karlových Varoch ocenenie nielen za najlepší film festivalu, ale aj za najlepší herecký výkon.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Liek na život (A Cure for Wellness)

Mladý manažér Lockhart dostáva od nadriadeného zdanlivo jednoduchú úlohu – priviesť pána Pembrokea zo sanatória. Pembroke je významným  a neoddeliteľným členom ich spoločnosti, no posledný list naznačuje, že sa neplánuje vrátiť v dohľadnej dobe. Sanatórium sa nachádza v odľahlom kúte švajčiarskych Álp, oddychovať tam chodia bohatší klienti. Personál ponúka rôzne regeneračné služby a procedúry. Ale možno je všetko úplne inak…

Režisér Gore Verbinsky sa preslávil hororom Kruh.  Jeho nový mystický triler iba potvrdzuje jeho režisérske schopnosti a obrazotvornosť.

Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake)

Britská dráma, v ktorej mnohí nájdu aktuálnosť. Daniel Blake je päťdesiatnik po infarkte. Je v neľahkej sociálnej situácii. Pretože žiada štát o sociálnu dávku, ocitá sa v kolotoči stresujúcich papierovačiek. Absurdné požiadavky úradov (zháňanie práce) sú v rozpore s odporúčaním lekára. Navyše, Daniel stretáva slobodnú matku Katie s dvomi deťmi, ktorá (ak nechce bývať v jednoizbovom byte v ubytovni) musí prijať ponuku bývania v byte o tristo míľ ďalej. Katie aj Daniel sa snažia so svojimi údelmi vyrovnať tak, aby neutrpela ich hrdosť.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Lion

Malý indický chlapček Saaro sa stráca vo vlaku. Vlak ho odváža tisíce kilometrov od domova. Blúdi ulicami Kalkaty, kde sa snaží prežiť. Po čase sa na neho usmeje šťastie a adoptujú si ho manželia z Austrálie.  O 25 rokov neskôr sa Saaro ako mladý muž vracia do Indie vypátrať svoju rodinu. Jediné, čo má, je pár nejasných spomienok a moderné technológie.

Všetky filmy majú premiéru 16. februára 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Ridley Scott nám predstavuje Raised by Wolves

Ridley Scott, legendárny režisér, známy najmä vďaka Blade Runnerovi alebo Votrelcovi a scenárista Aaron Guzikowski …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.