Filmové novinky v CINEMAX – 16.týždeň

Prinášame Vám krátky prehľad 8 filmových noviniek, ktoré obohatia kiná. Všetky uvedené filmy majú slovenskú premiéru 21.4.2016

Zázraky z neba (Miracles from Heaven)

Dramatický film vypovedá skutočný príbeh americkej rodiny Beamovcov o tom, ako je dôležité sa nikdy nevzdať. Film je nakrútený podľa rovnomennej knihy. Christy (Jennifer Garner) je matkou ťažko chorej dcérky Anny. Desaťročná Anna má zriedkavé nevyliečiteľné ochorenie, pre rodinu to je boj s časom. Veci sa však ešte viac skomplikujú, keď Anna spadne zo stromu a utrpí vážne zranenia, následkom ktorých prežije zážitok blízky smrti a po prebudení opisuje svoje zážitky z neba. Jej zážitky nevie nikto vedecky vysvetliť. Je to jednoducho zázrak. Film je pomerne hviezdne obsadený – okrem už spomínanej Jennifer Garner (Juno, seriál Alias) vo filme hrá aj Queen Latifah (Taxi, Scary Movie 3) či Martin Henderson (The Ring).

Noc v New Yorku (Before We Go)

Romanticko- dramatický film Noc v New Yorku od režiséra Chrisa Evansa (ktorý bol doteraz  známy len ako herec – predstaviteľ superhrdinu Captain America). Dej filmu sa odohráva v New Yorku (ako nám už napovedá názov). Brooke Daltonová (Alice Eve) je mladá žena, ktorej ušiel nočný vlak o 1:30 do Bostonu. Aby nešťastia nebolo málo, Brooke okradnú. Zúfalá žena stretne náhodou na ulici mladého pouličného muzikanta Nicka Vaughana (Chris Evans), ktorý sa jej snaží pomôcť dostať do Bostonu, skôr než príde jej manžel.

Lovec: Zimná vojna (The Huntsman Winter’s War)

…mal zaviesť najkrajšie dievča v krajine do lesa a tam ju zabiť. Namiesto toho ju zachránil a stal sa legendou.

A to doslova… Lovec Erik z filmu Snehulienka diváci prijali a možno práve aj čaro jeho osobnosti spôsobilo to, že sa lovec dočkal vlastného filmu. Vo filme spoznávame životný osud lovca Erika (Chris Hemsworth). Film prináša stretnutie hviezd súčasného filmového plátna – hrajú Chris Hemsworth (Thor), Charlize Theron, Jessica Chastain a Emily Blunt.

Dej sa odohráva ešte pred narodením Snehulienky, v dobách, keď zrkadlo kráľovnej Ravenne odpovedá na otázku kto je najkrajší na svete jej vlastným menom. Ak si však myslíte, že Ravennin život bez Snehulienky je bezproblémový, tak ste na omyle. Ravenna prežíva starosti so svojou mladšou sestrou Freyou (Emily Blunt). Freya pri tragickej nehode prichádza o svoje práve narodené dieťa. Táto nešťastná udalosť ju mení a stáva sa z nej  Ľadová kráľovná, ktorej zmyslom života je snaha o dobytie celého sveta. Na dosiahnutie jej neskromnej ambície potrebuje však, okrem iného, aj vlastnú armádu. Rozhodne sa preto unášať deti a potom z nich vychovávať bojovníkov bez zľutovania. Takýmito bojovníkmi sú aj Erik a Sára (Jessica Chastain), ktorí sú odlišní od ostatných bojovníkov Ľadovej kráľovnej.  Erik a Sára sú výborní bojovníci ale… Vzrastá medzi nimi náklonnosť, čo sa v tejto zemi považuje za najvyšší zločin. Erik a Sára sú  okamžite po odhalení od seba oddelení – súčasťou trestu je aj vyhnanie Erika.  Z vyhnanstva sa dá dostať iba jedným spôsobom – Erik musí poraziť svoju bývalú vodkyňu. Avšak, musí konať rýchlo, lebo Freya má diabolský plán, ako s pomocou sestrinho zrkadla ovládne svet a stane sa neporaziteľná. Bude stačiť láska na prekonanie oboch nebezpečných kráľovien?

Láska z Khon Kaen (Rak ti Khon Kaen)

Thajský film, ktorý o sebe  tvrdí, že uzdravuje….

Vojaci trpia záhadnou chorobu, ktorej hlavným príznakom je spavosť, sú prevezení do provizórnej nemocnice. Na tomto mieste prežíva Jenjira – žena v domácnosti a dobrovoľníčka mnoho prekvapení. Jenjira sa stará o Itta, sympatického vojaka, ku ktorému nechodia na návštevu žiadni príbuzní. Jenjira objaví Ittov tajomný zápisník. Zápisník je plný zvláštnych poznámok a náčrtov. Pri objasňovaní tejto záhady jej pomáha žena Keng, ktorá je v miestnej komunite známa ako médium. Keng svoje nadanie využíva na komunikáciu s mužom v kóme a jeho najbližšími.  Možno existuje nejaké spojenie medzi záhadným syndrómom, ktorým muži trpia a mýtickým starodávnym miestom, na ktorom nemocnica stojí. Vo filme sa prelína možné s nemožným a realita s tajomnom – mágia, uzdravovanie, milostná romanca a sny sú súčasťou Jenjirinej cesty za hlbším poznaním seba samej aj sveta, ktorý ju obklopuje.

Hlavu hore (La tête haute)

V tomto francúzskom dramatickom filme režisér Bercot ukazuje, aké je to dospievať na hrane zákona a popritom nestrácať nádej.  Hlavná postava filmu, mladík Malony (Rob Paradot) sa pohybuje na tejto hrane od detstva – od svojich šiestich rokov. Výbušný, vzdorovitý chlapec z problémovej rodiny sa pravidelne dostáva do konfliktu so zákonom a privádza do zúfalstva sudkyňu Florence (Catherine Deneuve) i sociálneho pracovníka Yanna (Benoît Magimel), ktorí usilovne hľadajú cestu, ako mladého delikventa uchrániť pred vlastným temperamentom i väzením. Napriek všetkým pokusom sa však Malony zdá byť strateným prípadom, pre ktorého nemá sociálny systém inú alternatívu ako trest.

Hardcore Henry (Хардкор)

Akčný sci-fi film Ilju Najšullera je jedinečný – je totiž celý od začiatku až do konca z pohľadu prvej osoby. Ak Vám meno Ilja Najšuller nič nehovorí, tak si ho zapamätajte – v Amerike sa o ňom rozpráva ako o budúcom Quentinovi Tarantinovi. Hardcore Henry je plný akcie už od začiatku. Film začína Henryho zobudením v nejakej miestnosti. Henry o sebe nevie nič, ani to ako sa volá, kým mu to nepovie blondína, ktorá okrem iného tvrdí, že je jeho žena. Do miestnosti však náhle vtrhnú nejakí ľudia, strieľajú po Henrym a ženu unesú. Henry vie, že by ju mal zachrániť a tak sa snaží zistiť, kto ju uniesol. Je to mocný vodca s armádou a plánom na ovládnutie sveta. Jediným jeho spojencom na tejto ceste je akýsi Jimmy z Británie. A tak sa začína šialené dobrodružstvo plné kopancov, skokov, úderov, čierneho humoru a hlavne napätia – hlavný hrdina sa takmer neustále ocitá v situáciách, kedy mu ide o život. Však sa ho pokúša zabiť asi každý v meste! Ak celé toto šialenstvo prežije a zistí, čo sa vlastne deje, mohol by sa aj dozvedieť, aký je jeho účel a kto vlastne je.

Režisér získal peniaze na natáčanie aj pomocou Crowdfundingu. Film mal po premietaní na festivale v Toronte taký úspech, že Najšuller mohol vyberať z hollywoodských záujemcov o celosvetovú distribúciu. Hardcore Henry dostal v USA označenie R pre ustavične prítomné krvavé násilie, vulgárny slovník, sexuálny obsah a nahotu. U nás je neprístupný mládeži do 15 rokov. Zaujímavosťou o filme je, že je inšpirovaný počítačovými hrami – strieľačkami avôbec sa tým netají. Vo filme možno nájsť viacero odkazov na hry. Ďalšou zaujímavosťou je, že Henryho hralo až 10 kaskadérov, dokonca aj samotný Najšuller.

Cesta hore

Český dokumentárny film Davida Čáleka „Cesta hore“ je dokumentom nielen o zdolávaní hôr, ale aj ľudských limitov. Film o tvrdohlavosti a vytrvalosti Radka Jaroša, ktorý si splnil horolezecký sen a ako prvý Čech vystúpil na K2. Túto mimoriadne náročnú cestu absolvoval s doprovodom kamarátov a kamery. Každodenné starosti, ale aj radosti horolezeckej výpravy prežíva divák s horolezcami. Jedinečnosť filmu je v tom, že paralelne sú zobrazované aj blízke osoby horolezcov, ktoré sú od nich vzdialené – zobrazený je ich strach a snaha vyrovnať sa s  nebezpečnou záľubou ich blízkych – horolezectvom.

Film je unikátnou príležitosťou pre tých, ktorí majú záujem vidieť K2 a zároveň sa im nechce chodiť takú diaľku.

Neoficiálny názov filmu, ktorý je uvedený na csfd.cz „Hory, má panenko“ má pôvod v knižnej predlohe, autormi sú Radek a Andea Jarošovci.

Cena slávy (La Rançon de la Gloire)

Režisér filmu Xavier Beauvois (O bohoch a ľuďoch) sa od vážnych filmov presunul ku ľahkej komédii. Komédia rozpráva o Eddym, štyridsaťročnom mužovi, ktorý je čerstvo slobodný. Nie, Eddy sa nerozviedol. Pustili ho z basy. Eddyho kamarát Osman býva v karavane a má šikovnú sedemročnú dcéru, ženu v nemocnici a žiadne peniaze, ktorými by rodinu zabezpečil. Keď Eddy v televízii zbadá správu o smrti Charlieho Chaplina, dostane (aspoň z jeho pohľadu) brilantný nápad, ako vyriešiť ekonomickú situáciu seba aj Osmana. Rozhodne sa uniesť Chaplinovú mŕtvolu.  Ak sa Vám dej filmu zdá pritiahnutý za vlasy, tak je potrebné dodať, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Všetky spomínané snímky majú premiéru 21.4.2016. Aj tento týždeň sme pre vás pripravili súťaž v spolupráci so CINEMAX o dva lístky do kina. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar

    Rada hy som videla film Zázraky z neba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.