Filmové novinky v CINEMAX – 17. január 2019

Chladný januárový týždeň prinesie nádielku mrazivých filmov.

Cena za šťastie (Cena za štestí)

Čo je človek ochotný urobiť pre šťastie? Český dramatický film „Cena za šťastie“ ukazuje samostatné príbehy dvoch generácii (rodičia-deti) a ich rôzne spôsoby, ako získať šťastie.

Glass

Videli ste filmy „Vyvolený“ (Unbreakable) a „Rozpoltený“ (Split)? Zrejme vám budú potom známe postavy ako Eliah Price, David Dunn či Kevin Crumb. Všetci traja sa stretávajú na psychiatrii. Crumb však uteká a Price s Dunnom musia využiť svoje schopnosti na to, aby zastavili jeho bezhlavé vyčíňanie

Film od režiséra M. Night Shyamalana je inšpirovaný komiksovým trilerom.

Jack stavia dom (The house that Jack built)

Jack je sériový vrah, ktorý je nadpriemerne inteligentný. Svoje činy považuje za umenie, v ktorom sa každou vraždou zlepšuje. No ako sa jeho násilné činy hromadia, tým viac riskuje. A to je šanca pre spravodlivosť.

Kursk

Na palube ponorky Kursk dochádza k výbuchu. Ponorka klesá do 108 metrovej hĺbky mrazivého Baretsovho mora. Začína zúfalý boj s časom. Záchrannú akciu komplikuje odmietavý postoj Ruska a predpotopné vybavenie…

Film je založený na skutočných udalostiach z roku 2000.

Zložka 64 (Journal 64)

Detektív Carl a jeho asistent sa pustia do riešenia nevyriešeného prípadu. Prípad sa zaoberá tromi mumifikovanými telami, ktoré boli nájdené pri jedálenskom stole. Pátranie ich privádza na opustený ostrov, ktorý je známy tým, že sa tam diali rôzne neetické veci…

Mrazivý dánsky triler je založený na skutočných udalostiach.

Woman at war (Kona fer í stríd)

Halla by sa dala označiť ako „zenová teroristka“. Je to čerstvá päťdesiatnička, ktorá žije naoko normálne – je to usporiadaná učiteľka. Jej druhý život je  zaujímavejší – s lukom v ruke vyhlásila nekompromisnú vojnu priemyslu, ktorý poškodzuje životné prostredie. Akú úlohu dokáže zohrať malý človek vo veľkej vojne?

Všetky filmy majú premiéru 17. januára 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.