Filmové novinky v CINEMAX – 17.týždeň

Prinášame Vám krátky prehľad aktuálnych filmových noviniek v kinách. Všetky uvedené filmy majú slovenskú premiéru štvrtok 28.4.2016.

Ako básnici čakajú na zázrak (Jak básnici čekají na zázrak)

Ľahká česká komédia v podaní režiséra Kleina zobrazuje troch kamarátov – Štepána, Kendyho a Karasa. Aj po dvanástich rokoch sú takmer presne takí ako boli – nerozluční, ľahko sebaironickí pravdepodobne s nevyčerpateľným zmyslom pre humor – ale hlavne sú sami sebou. V niečom sú však iní – dospeli svojim básnickým štýlom. Všetci traja sú už päťdesiatnici a majú pocit, že už by si mali svoje životy usporiadať – vniesť do života poriadok, pouvažovať nad hodnotami a v neposlednom rade splniť svoje túžby a priania. Ale, aby na to všetko nečakali večnosť, zázrakom je treba pomôcť!  Kendy sa rozhodne splniť si svoj sen a natočiť celovečerný film, nech to stojí čo to stojí. Karas sa rozhodol hýčkať svoje milované auto len virtuálne, viac ho zaujíma pekná učiteľka Drábková. Štepán je zástupcom primára v nemocnici a táto práca je jeden boj s neústupnou riaditeľkou Vendulkou Utešiteľkou. Štepán popri pracovných peripetiách prežíva aj rodičovské problémy so synom Juniorom. Štepán je po smrti Aničky na Štepána juniora sám. Až na chvíle, kedy mu chlapca pomáhajú vychovávať strýčkovia Kendy a Karas. Junior, ktorý je v citlivom veku – dospieva – by však potreboval aj nejakú ženskú postavu vo výchove, avšak Štepán nemá čas a ani vek na vypisovanie básničiek. Alebo áno?

Boj (Krigen)

Vojnový film, ktorého scenár a réžiu mal pod palcom Tobias Lindholm (napr. film Únos, Boj) sa už po premiére na festivale dočkal vrelého privítania ako od fanúšikov, tak od filmovej verejnosti a bol nominovaný na Oscara ako najlepší cudzojazyčný film. Tobias Lindholm, majster tichého napätia, neostal svojej prezývke nič dlžný. Hlavnou postavou filmu je vojenský dôstojník Claus, ktorý je so svojou jednotkou na zahraničnej misii. Jeho žena, Maria, sa snaží doma žiť bežný každodenný život a popritom vychováva tri deti. Počas rutinnej obhliadky sa Clausova jednotka dostne do krížovej paľby a Claus je nútený vykonať ťažké rozhodnutie, ktoré má však zdrvujúce následky. Claus je odvolaný zo zahraničnej misie a je obvinený z vojnového zločinu. Nekompromisná súdna dohra nie je ani zďaleka tak ťaživá ako morálna dilema, kde Claus musí voliť medzi osobnou cťou a záujmami vlastnej rodiny.

Deň Matiek (Mother’s Day)

Americká komédia Deň Matiek nenechala nič na náhodou a vytiahla na stôl silné karty v podobe hviezdneho hereckého obsadenia – Jennifer Aniston ( Láska na druhý pohľad, seriál Priatelia), Kate Hudson (Tvoj snúbenec, môj milenec, seriál Glee ) a Julia Roberts (Nothing Hill, Pretty Woman), ale aj pomerne nové herecké tváre, známe predovšetkým zo seriálov – Brittany Robertson (Pod Kupolou), Shay Mitchell (Pretty Little Liars).

Do dňa Matiek ostáva už len pár dní a rodiny sa musia vyrovnať s tým, ako tento deň prežijú.  S novou láskou, starou láskou, stratenou láskou či bez lásky – hlavné je prežiť. Príbeh, ktorý zahŕňa tri generácie

Zaujímavosťou je, že hoci Jennifer Aniston a Julia Roberts majú spoločnú scénu, reálne sa na filmovaní nestretli kvôli iným pracovným povinnostiam.

Kolónia (Colonia)

Historicko-romantická dráma a v hlavnej úlohe je Emma Watson (Harry Potter) – tak by sa dala jednou vetou charakterizovať Kolónia.

Dej Kolónie je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa udiali v Chile. Za Pinochetovho režimu existovala v Chile „Kolónia Dignidad“ (čo je aj neoficiálny/alternatívny názov filmu). Kolóniu založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer, mala charakter sekty. V 70. rokoch sa odtiaľ podarilo niektorým členom ujsť a tí popísali aké zverstvá sa tam dejú – pravidelné mučenie nepohodlných ľudí pre systém (odporcovia Pinocheta) a sexuálne zneužívanie detí.

Vtáci a ľudia (Bird people)

Romanticko-fantastická dráma. Na parížskom letisku sa stretnú dvaja ľudia, obaja majú rovnaký životný cieľ – dať svojmu životu zmysel. On je americký inžinier, ktorý momentálne prežíva silný emočný a profesný tlak. Jeho rozhodnutie radikálne zmeniť smer svojho života je nečakané, avšak pochopiteľné. Ona je hotelová upratovačka, ktorá zacíti dotyk nadprirodzena…

Všetky spomínané snímky majú premiéru 28.4.2016. Samozrejme sa môžete zúčastniť aj našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.