Filmové novinky v CINEMAX – 18. máj 2017

Nový týždeň prináša do kín 5 filmových noviniek. Určite sa potešia fanúšikovia sci-fi žánru, pretože do kín prichádza ďalší Votrelec od Ridleyho Scotta.

Olli Mäki

Dramatický životopisný dokument boxeristu Olliho ukazuje, ako sa z amatérskeho šampióna stala náhle národná celebrita. Ukazuje však nielen tie pekné stránky športovania, ale aj náročné chvíle – tlak od trénera, rôzne obmedzenia a iné osobné ťažkosti.

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou (DEEP)

Oceány zaplavili Zem a život sa odohráva v podmorských kolóniách. No ľudí by ste tu hľadali márne. Hlavnými hrdinami tohto veselého animáku sú traja kamaráti – chobotnička Deep, kreveta Elis a morský čert Evo musia zachrániť svoje idylické podmorské údolie pred zničením. Na ich dobrodružnej ceste priberú do partie aj murénu Mauru a spolu odhalia nejedno podmorské tajomstvo.

VIAC:  Čo ak...?

Votrelec: Covenant (Alien: Covenant)

Votrelca pozná takmer každý milovník sci-fi. Covenant je nová, ešte desivejšia kapitola režiséra Ridleyho Scotta. Vesmírna loď Covent putuje naprieč vesmírom, aby osídlila vzdialenú planétu. Planéta sa javí ako raj a ideálne miesto pre život. No je to len zdanie. A temné tajomstvo sa rýchlo odhalí samé…

Putovanie tučniakov: Volanie oceánu (L’empereur)

Vitajte v ľadovej Antarktíde! „Hlavným hrdinom“ tohto dokumentu nemôže byť nikto iný ako tučniak. Konkrétne mladý tučniačik, ktorý dospieva a vyberá sa na svoju prvú púť k moru. Luc Jacquet nakrútil tento dokument s najmodernejšími technológiami (drony, ponorky) vo vysokom 4K rozlíšení a zachytil tak rôzne scény zo života tučniakov. Preto sa dá právom povedať, že je tento dokument unikátny.

VIAC:  Čo ak...?

Francúzsko (Les habitans)

Známy scenárista Raymond Depardon nám predstavuje Francúzsko z láskyplného pohľadu. V dokumente zachytáva jemné zmeny, ktoré krajina a jej ľudia prežívajú.

Všetky filmy majú premiéru 18. mája 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.