Filmové novinky v CINEMAX – 18.október 2018

Nový týždeň prinesie do kín 5 filmových noviniek.

 

Králi zlodejov (King of Thieves)

Partia dôchodcov sa rozhodla, že vykradnú banku. Spoločne akciu plánovali viac ako tri roky, počas spoločných stretnutí pri pive.  Do akcie sa dali počas veľkonočného víkendu v roku 2015. Vlámanie do sejfu však nejde presne podľa ich predstáv a preto sa musí partia vrátiť na druhý deň.  Ďalší deň je ich snaha úspešnejšia – podarí sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 14 miliónov libier.

Film je natočený na základe skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Londýne.

Tiesňové volanie (Den skyldige)

Na tiesňovej linke zachytí policajt oznámenie o tom, že bola unesená žena. jediný spôsob, ako vie žene pomôcť je telefón. Sám medzi štyrmi stenami začína boj s časom. A ako sa pomaly ukazuje, zločin, ktorý policajt odkrýva, je omnoho väčší, ako spočiatku zdalo.

Tento film sa považuje za najočakávanejší severský thriller tohto roku.

Toman

Vysoko postavený špión Toman dostal za úlohu zohnať peniaze, ktoré by komunistom vyhrali voľby. To mu nerobilo problém. Peniaze vedel získať hocijakým spôsobom – vydieraním, vyhrážaním… Bez toho, aby pozeral na následky svojich činov,

Zdeněk Toman bol mužom mnohých tvárí (aj mien) a bol aj šéfom zahraničnej rozviedky. Jeho činy významným spôsobom ovplyvnili vývin povojnového Československa.

 

Tvár (Twarz)

Jacek žije v malom meste. Jeho život má jednoduché pravidlá (miluje hudbu, svoje dievča a psa) a venuje sa práci na stavbe. Jacek utrpí nehodu, po ktorej musí podstúpiť transplantáciu tváre, čo je v malom meste dosť veľká vec a reakcie obmedzeného okolia na seba nenechajú dlho čakať…

Halloween

Pred 40 rokmi bola Laurie ako jedna z mála, ktorá unikla maskovanému vrahovi Michaelovi Myersovi. Útok, ktorý sa odohral na Halloween ju máta aj po 40 rokoch. Okolie Laurie nechápe, myslí si, že je paranoidná. Myers je bezpečne zavretý v liečebnom zariadení, preto sú obavy Laurie celé roky nepodstatné. Jej obavy však začnú naberať reálnejšie kontúry vo chvíli, kedy pri prevoze medzi zariadeniami havaruje autobus s psychiatrickými pacientami a niektorým sa podarí utiecť. Jedným z nich je aj Myers, ktorý plánuje dokončiť, čo pred 40 rokmi začal…

 

Všetky filmy majú premiéru 18.októbra 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi išli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX 2 vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.