Filmové novinky v CINEMAX – 18.týždeň

Prinášame prehľad filmových noviniek pre 18.týždeň.

Captain America: Občianska vojna (Captain America: Civil War)

Najnovšia Marvelovka Captain America sa odohráva v dobe, keď Steve Rogers (Chris Evans) prevzal vedenie nad tímom Avenger. Avšak, jeden nešťastný incident, do ktorého sú zapletení aj Avengeri je vodou na mlyn pre politikov. Politická moc sa snaží získať vplyv nad tímom Avenger prostredníctvom systému zodpovednosti, kontrolovať by ich mala vládna organizácia. Táto situácia rozdelí tím na dva tábory: jedna časť Avengers na čele so Stevom Rogersom sa snaží presadiť slobodu a nezávislosť tímu – aby mohli ľudstvo ochraňovať bez zásahov vlády. Druhá časť tímu na čele s Tonym Starkom (Robert Downey Jr.) zastáva názor, že navrhnutá možnosť vládneho dohľadu je v poriadku a má opodstatnenie.

Film je bohato obsadený superhrdinami, premiéru na filmovom plátne bude mať Black Panther. Okrem Black Panthera bude mať premiéru aj nová automobilová technológia. Auto Black Panthera bude disponovať unikátnymi vychytávkami, ktoré sa ešte nedostali do výroby a pravdepodobne sa tak skoro ani nedostanú.

Bubulín (Bouboule)

Kevin je dvadsať ročný mladík, ktorý od života očakáva dve veci – zapadnúť a nájsť si mužský vzor. Kevin vyrastá s matkou a dvoma sestrami. Má 101 kíl, o ktoré sa snaží prísť – no nepomáha ani aquagymnastika, ani stretnutia s rovesníčkou Alicou, ktorá však neustále myslí na samovraždu. Aby toho nebolo málo, jeho jediný kamarát Moukombi sa od Kevina odvracia. Kevin čelí samote, zúfalstvu a posmeškom okolia do chvíle kým nespozná Patricka z bezpečnostnej agentúry. Patrick má ostrého psa a plno zážitkov o tom, ako slúžil pri špeciálnych jednotkách. Patrick volá Kevina Bubulín, no chce pre neho len dobre – vychovať z neho elitného vojaka.

Komédia s nádychom trpkosti ukazuje, že pre každého dospievajúceho chlapca je dôležité mať mužský vzor.

Návštevníci 3: Revolúcia (Les Visiteurs 3: La Révolution)

Tretí diel komédie návštevníci nás zavedie na koniec  18.storočia. Stredoveký rytier Godefroy de Montmirail (Jean Reno) a jeho oddaný sluha Jacquouille La Fripouilla (Christian Clavier, zároveň spoluautor scenára) sa dostanú do obdobia francúzskej revolúcie. Okrem, pre nich nepochopiteľných pravidiel, sa musia potýkať aj s potomkami. Kým pra-deti sluhu Jacquouilla sú nadšení revolucionári a majú ambíciu získať hrad a všetko bohatstvo, potomkovia Montmiraila sú extravagantní a zhýralí, navyše, kvôli problémom, ktoré majú, by bolo lepšie, aby opustili krajinu. Táto dvojica zažije množstvo nečakaných, prekvapivých ale aj zábavných situácii. A Robespierre si bude želať, aby ich nikdy nestretol.

Dvojica Jean Reno (Návštevníci, Drž hubu!) a Christian Clavier (Asterix a Obelix) je garanciou zábavy a vtipných momentov.

Film bol natáčaný vo Francúzsku, Belgicku a Česku. V Česku bola natáčaná veľká časť „hradných scén“ – na viacerých hradoch a zámkoch,  ale aj v Prahe.

Polednice

Ďalšou novinkou v kinách je česká dráma, ktorá bola voľne motivovaná rovnomenným  dielom K.J. Erbena– Polednice. Dramatický film s mysticko-hororovými prvkami  približuje život Elišky (Aňa Geislerová) a jej malej dcérky. Eliška sa sťahuje do manželovej rodnej dediny. Dobrý dojem z miesta a priateľské privítanie nových susedov naznačujú, že tu môže byť šťastná.  Všetko sa zmení po stretnutí s miestnou čudáčkou. Okolo Elišky sa začnú diať zvláštne veci, vysvetliť sa dajú len ako prekliatie. Eliška, psychicky vyčerpaná  z okolitého diania sa rozhodne zachrániť seba aj dcérku pred tieňom Polednice. Podarí sa jej to alebo ju  ovládne jej šialenstvo?

Príbeh lesa (Les saisons)

Jacquess Perrin a Jacques Cluzaud prichádzajú s novým dokumentom. Po Mikrokozmose, Vtáčom svete a Oceánoch prinášajú Príbeh lesa. Natáčanie trvalo vyše štyri roky, natáčalo sa po celej Európe. Kvôli niektorým scénam autori dokonca žili v divočine.  Vďaka unikátnym metódam dokážu autenticky prerozprávať príbeh lesa – od doby ľadovej po súčasnosť. Film je dobrodružstvom ako pre deti, tak aj pre dospelých.

Všetky uvedené filmy majú premiéru 5. mája 2016. Tento týždeň sa nesie v znamení Kapitána Amerika. Preto ak chcete vyhrať dva lístky do kina CINEMAX, napíšte nám na našom Facebooku, do ktorého tímu by ste sa pridali, Tím Kapitán Amerika alebo Tím Iron Man, a prečo. Štvrtok večer vyberieme autora najlepšieho komentáru, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.