Filmové novinky v CINEMAX – 19. apríl 2018

Tento týždeň mieri do kín veľká prívalová vlna a prináša 8 filmových noviniek. Čo by ste chceli vidieť?

Gauguin (Gauguin – Voyage de Tahiti)

Vizionár Gauguin opúšťa veľkomesto a vydáva sa na cestu do raja – na Tahiti. Pôvodná idylická predstava sa po príchode na Tahiti pomaly rozplýva a Gauguin objavuje pravú tvár exotiky. Okrem nízkej životnej úrovne Gauguin zápasí aj s osobnými problémami. Avšak, nemá vo všetkých oblastiach života smolu – na ostrove spoznáva krásnu domorodkyňu, ktorá sa stáva jeho ženou a múzou.

Mesiac Jupitera (Jupiter holdja)

Sýrsky utečenec Aryan sa snaží prejsť cez maďarské hranice. On, ale aj ďalší utečenci sú prichytení a Aryan je postrelený. Mladý chlapec sa ocitá v utečeneckom tábore a objavuje, že má novú schopnosť – dokáže levitovať.

Dve a pol kačky (Duck duck goose)

Peng je gunár, ktorý si rád užíva. Hlavne pohodlie. A nemá rád pravidlá a je nezodpovedný. Preto sa nemožno čudovať, že sa pravidelne dostáva do problémov. Ako aj teraz, pri lete na juh – Peng nedodržal smer letu, odchýlil sa od kŕdľa a zrazil dve malé kačátka. Tie sa potrebujú dostať späť k svojmu kŕdľu, no Peng im nechce pomôcť – no keď zistí, že je zranený, je pre jeho hrdosť lepšie ísť pešo, s káčatkami. Peng ešte netuší, koľko náročných chvíľ zažije na tejto dobrodružnej ceste.

Pepík (Pepa)

Režisér Ján Novák prínáša tragikomický príbeh päťdesiatnika Pepu, ktorý je outsiderom od narodenia. Doma je pod papučou, deti ho neposlúchajú a ani v práci to nie je výhra. Podarí sa mu zmeniť niečo vo svojom živote? Ak áno, kedy?

Dubček

Historická dráma približuje život jedného z najväčších politikov našej vlasti. Alexander Dubček bol muž s nádejným úsmevom, plný odhodlania dosiahnuť zmeny. Jeho plány sa veľmi rýchlo zmenili po vpáde piatich armád na naše územie.

Môj syn (Mon Garcon)

Julien je workoholik, ktorý v práci doslova žije. Mal aj rodinu, no práve kvôli jeho práci sa mu rozpadlo manželstvo. Jedného dňa, keď je náhodou doma si nájde na odkazovači zúfalý odkaz od ex-manželky, že sa ich syn stratil počas školského výletu v horách.

Súboj pohlaví (Battle of the sexes)

Jeden tenisový súboj. Na jednej strane stojí Billie Jean King, feministka, ktorá preukazuje odhodlanie bojovať za svoje názory. Na druhej strane stojí Bobby Riggs, ktorý verí, že žena patrí do domácnosti.

Film vznikol na základe skutočných udalostí.

Vadí nevadí (Truth or Dare)

Študentka Olívia sa s partiou kamarátov vybrala na dovolenku do Nového Mexika. Dovolenka sa zmení na nočnú moru, keď sa pripletú do nebezpečnej verzie hry Vadí-nevadí. Cúvnuť z hry sa nedá.

Všetky filmy majú premiéru 19. apríla 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

4 komentáre

 1. Avatar
  Eva Hubková

  Truth or Dare

 2. Avatar
  Henrieta Kralovicova

  Vadi nevadi

 3. Avatar
  Dominika Dubeňová

  Súboj pohlaví ☺️☺️

 4. Avatar
  Katarina Dudova

  Dve a pol kacky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.