Filmové novinky v CINEMAX – 19. október 2017

Tento týždeň nás v kine čaká 6 filmových noviniek. Ktorý film si vyberiete?

matka! (mother!)

Manželský pár si žije pokojne život, až do chvíle, kým sa nezačnú ohlasovať nezvaní hostia. Najnovší psychologický triler popisuje sám režísér Darren Aronofsky ako „nezaraditeľný film“, ktorý svojich divákov prekvapí – pripraviť sa naň nedá.

Western

Samotársky robotník Meinhard je pre ľudí záhadou. Je to ten, ktorý vždy stojí trocha vzdialene a veľa toho o ňom ľudia nevedia. Meinhard nemá miesto, ktoré by nazýval domovom, preto mu nerobí problém vziať akúkoľvek prácu. A tak sa ocitne na stavbe vodnej elektrárne na severe Bulharska. Cudzinci, jazyková bariéra a nedostupný terén dávajú Meinhardovi to, čo má rád – odstup. Lenže na tomto zúfalom a prázdnom mieste pocíti aj Meinhard túžbu niekam patriť a tak o sebe rozpráva iný príbeh.

Vábenie výšok

Dokumentárny film Vábenie výšok mapuje vývoj slovenského himalájskeho dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste. Film nezabúda ani na tragické udalosti v Himalájach, ktoré sa navždy zapísali do horolezeckej kroniky veľkými čiernymi písmenami.  Tento očarujúci prírodný dokument z režisérskej dielne Pavla Barabáša by si nemal nechať ujsť žiadny milovník prírody.

Plechový bubienok režisérska verzia – (Die Blechtrommel)

Rozprávačom príbehu je Oskar Matzerath, nedôverčivý a rebelantský muž, ktorý sa rozhodol zostať navždy dieťaťom. Predstieraná detinskosť mu zachováva odstup, nezávislosť a slobodu; jej príznakom sa stáva červeno-biely plechový bubienok, na ktorý v proteste vytrvale bubnuje. Film je podľa románu Güntera Grassa.

My Little Pony vo filme (My Little Pony)

Obľúbené rozprávkové poníky sa dočkali vlastného filmu! Keď strašný Búrkový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Všetky poníky musia spojiť sily a vydať sa na nebezpečnú hrdinskú cestu až za hranice Eqiestrie! Na tejto ceste ich čaká nejedno napínavé dobrodružstvo.

Geostorm

Ľudstvo konečne prišlo na spôsob, ako sa dá ovládnuť počasie. Po sérii prírodných katastrof sa poprední predstavitelia štátov celého sveta spoločne dopracovali ku globálnemu riadeniu klímy cez satelity. Niečo sa však pokazí a systém, ktorý mal Zem chrániť sa stane nepriateľom všetkých ľudí. Začína na Zem útočiť, preto je nutné ho zastaviť skôr než bude neskoro…

Všetky filmy majú premiéru 19. októbra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V piatok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.