Filmové novinky v CINEMAX – 19.týždeň

Prinášame Vám krátky prehľad aktuálnych filmových noviniek v kinách.

Susedia na odstrel 2 (Neighbors 2: Sorority Rising)

Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) sa po všetkých problémoch s chalanmi zo susedstva (ktorí sa úspešne odsťahovali) rozhodli začali opäť venovať každodennému životu a rozhodli sa, že budú mať ešte jedno dieťa. Avšak, tento plán je nerealizovateľný v ich dome a preto sa chcú presťahovať.  Lenže ich dom sa stal nepredajný, práve kvôli novým susedom. Vedľa bývajú vysokoškoláčky, ktoré žijú životom „party girls“ – je u nich neustály hluk a veľké párty. Tieto dievčatá neberú ohľad asi na nikoho a na nič. Mac a Kelly sa rozhodnú oprášiť pár starých trikov, ktoré sa im v minulosti osvedčili na chalanoch, no tieto dievčatá sú vyšší level a sami si s nimi neporadia. Preto si na pomoc zavolajú starého známeho – Teddyho Sandersa (Zac Efron), aby im pomohol odplašiť dievčatá. Tieto sú však pripravené každý jeden úder vrátiť rovnako tvrdo.

Okrem Zaca Efrona sa diváci môžu tešiť aj na mená ako Chloë Grace Moretz – vodkyňa party girls (Kick Ass) či Selena Gomez (speváčka, herečka).

Mia madre

Mia madre je rodinná dráma , ktorá však v sebe ukrýva aj prvky komédie. Margherita je režisérka, ktorá sa nachádza uprostred natáčania filmu o vzbure v továrni. Okrem problémov, ktoré má počas natáčania – s filmom, s hercami – prežíva aj osobnú krízu. Umiera jej matka a Margherita má problémy s réžiou filmu ale aj vlastného života, zaplavujú ju pochybnosti, výčitky a rôzne otázky, na ktoré hľadá odpoveď každý príbuzný umierajúceho.

VIAC:  Čo ak...?

Film obsahuje autobiografické prvky režiséra Morretiho.

Ďaleko od ľudí (Loin des hommes)

Existenciálna dráma s westernovými prvkami je zasadená do roku 1954 a zachytáva príbeh dvoch mužov – dedinčana Mohameda (Reda Kateb) a učiteľa Darua (Viggo Mortensen – známy z trilógie Pán prsteňov). Mohamed je dedinčan, ktorý je obvinený z vraždy  a Daru je učiteľ európskeho pôvodu, ktorý má väzňa doprevadiť na popravisko. Daru a Mohamed cestujú cez pohorie Atlas. Samotná cesta je ťažká, no ešte ju znepríjemňujú aj iné veci – pomstychtiví dedinčania, ale aj ozbrojení jazdci, ktorí chcú pomstu okamžite.

Trabantom do posledného dychu

Dan Přibáň, asi najznámejší český cestovateľ v súčasnej dobe, podnikol svoju doposiaľ najnáročnejšiu expedíciu z Austrálie do Bangkoku. Jeho polročné cestovanie s ďalšími cestovateľmi v žltom trabante naprieč Východným Timorom, Indonéziou, Malajziou a Thajskom môžete teraz vidieť aj na filmovom plátne.

Angry Birds vo filme (Angry Birds)

Fenomén Angry Birds sme doteraz poznali len ako hru na mobilných platformách a počítačoch. Každý o nich minimálne počul. Teraz sa dočkali aj vlastného filmu. Dej animáku sa odohráva na ostrove, kde žijú nelietaví (a šťastní) vtáci. Jedného dňa na ostrov dorazia zelené prasiatka, ktoré sa správajú podozrivo. Keď Angry Birds odhalia ich plány, rozhodnú sa spojiť sily a zachrániť svoj (dovtedy pokojný) ostrov.

VIAC:  Čo ak...?

Pátranie (The Search)

Film je inšpirovaný filmom Freda Zinnermanna Poznamenaní (1948).Francúzska dráma z obdobia vojny v Čečensku zachytáva rôzne osudové zvraty v životoch 4 ľudí, ktorých spojila vojna. Zdravotná sestra a členka mimovládnej organizácie Carol sa ujme malého čečenského chlapca. V krajine je chaos a po chlapčekovi pátra jeho staršia sestra Raisa. Ďalšou postavou vo filme je mladý regrút Kolja, ktorý je postupne ubíjaný neveselým vojnovým režimom.

Francúzsky režisér Michel Hazanavicius je pomerne známy medzi režisérmi – na konte už jeden veľmi úspešný film – Umelec – ktorý mal 10 nominácii na Oscara.

Všetky spomínané snímky majú premiéru 12.5.2016. Samozrejme sa môžete zúčastniť aj našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.