Filmové novinky v CINEMAX – 2. máj 2019

V prvé májové dni nás v kine privíta svieža nádielka filmových noviniek.

Chrobáčikovia 2:Ďaleko od domova (Minuscule 2: Les mandibules du bout du monde)

V pokračovaní nádhernej animovanej rozprávky sa opäť stretávame z prvej časti. Blíži sa zima a hmyzí kamaráti si musia nachystať zásoby. Keď pri robení zásob nedopatrením spadne malá lienka do krabice, ktorá mieri do Karibiku, jej kamaráti neváhajú a bežia jej na pomoc.

Chvilky

Česko-slovenský film od režisérky Beaty Parkanovej rozpráva príbeh mladej Anežky, ktorá si hľadá svoje miesto vo svete. Anežka si zo všetkého praje, aby bol v jej živote pokoj a preto vždy radšej ustúpi. Netuší však, že “vytúžený pokoj” je v skutočnosti ticho pred búrkou…

Láska na druhý pohľad (Mon inconnue)

Keď sa Raphael a Olivia stretli, obaja mali 18 rokov a bola to láska na prvý pohľad. Teraz je Raphael slávny spisovateľ, ktorý je viac zameraný na svoju kariéru než na svoju ženu. Olivia sa v čase ich zoznámenia chcela venovať hudbe, no teraz ju Raphael čoraz menej podporuje a preto pochybuje aj o ich láske. Jedného dňa sa Raphael zobudí bez Olivie po svojom boku. Zisťuje, že sa ocitol v alternatívnom vesmíre, kde on je učiteľ literatúry a Olivia je slávna klaviristka. A čo je horšie – nepoznajú sa! Podarí sa Raphaelovi vyhrať Oliviino srdce?

Nedotýkaj sa ma (Touch me not)

Laura pracuje vo fabrike na výrobu figurín. V jej psychickom živote sa vyskytujú problémy, nedokáže prežívať niektoré veci, ako ostatní ľudia. Preto sa chodí pozerať, ako vyzerajú intímne vzťahy druhých ľudí. Postupom času si začína uvedomovať, že možno sa mýlila a predsa len dokáže prežívať rôzne veci…

Nebezpečné city (Remélem legközelebb sikerül meghalnod)

Maďarský tínedžerský triler ukazuje život Eszter, ktorá nadovšetko miluje komiksy manga a život medzi rovesníkmi je pre ňu jedna veľká neznáma. Rozumie je len jej učiteľ angličtiny. Náhle sa jej zmení svet keď sa dozvie, že jej obľúbený učiteľ mení prácu. Eszter sa musí adaptovať do reálneho sveta – do sveta tínedžerov.

The Beach Bum

Moondog, hlavný hrdina tohto filmu vyzerá ako plážový povaľač a správa sa ako plážový povaľač. Zrejme to bude tým, že je naozaj plážový povaľač. Okrem toho to je nechutne bohatý básnik. Občas chodí navštíviť svoju ženu a dcéru – teda keď si na nich spomenie… “Pani Moondogová” si na svojho muža taktiež občas spomenie, no určite nie vtedy, keď ho podvádza so Snoop Dogom.  Moondog je od reality silno odtrhnutý konštantným prísunom rôznych návykových látok, takže to ani neregistruje. Vďaka omamným látkam spôsobí autonehodu, kvôli ktorej musí ísť na odvykačku. Lenže, tam je to pre Moondoga nuda a tak radšej utečie…

Všetky filmy majú premiéru 2. mája 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.