Filmové novinky v CINEMAX – 2. marec 2017

Tento týždeň sa môžeme tešiť na 5 nových filmov. V jednom prípade to bude horko-sladká radosť, pretože Hugh Jackman si ako Wolverine vo filme Logan poslednýkrát nasadí svoje adamantiumove pazúry. Do kín mieri aj film, ktorý dostal tento rok Oscara – Miesto pri mori a Slovenský strhujúci film – Únos.

Logan: Wolverine (Logan)

Wolverine sa vracia zachrániť ľudstvo ale… Jeho schopnosť regenerovať sa pomaly stráca, je takmer sám. Profesor X na tom tiež nie je zdravotne najlepšie, pretože pomaly začína strácať pamäť. Depresívnu situáciu zmení nečakaná osoba. Dievča, ktoré má rovnaké schopnosti ako Wolverine.

Balerína (Ballerina)

Felicia miluje tanec a jej veľkým snom je stať sa primabalerínou v Parížskej opere. Avšak, jej život nie je ľahký – žije na vidieku v sirotinci. Jedinou oporou je kamarát Victor, ktorý zase sníva, že sa stane vynálezcom. Spoločne naplánujú útek do Paríža za svojimi snami.

Baba z ľadu (Bába z ledu)

VIAC:  Čo ak...?

V Česko-slovenskom dramatickom filme uvidíme, že život sa dá zmeniť v každom veku.

Pani Hana otužilcovi Broňovi roztopí srdce. Staršia dvojica sa do seba postupne zamiluje. Hane táto nová láska prevráti svet naruby a vytrhne ju zo stereotypu. Tradičné rodinné sobotné obedy na chalupe síce pripomínajú idylku, no postupne vyplávajú na povrch rôzne tajomstvá. Haniným spojencom sa stáva jej vnúčik Ivanko, ktorý miluje nielen Broňa, ale aj jeho sliepku a kamarátov-otužilcov.

Miesto pri mori (Manchester by the sea)

Lee Chandler je osamelý bostonský údržbár. Po tragickej udalosti (smrti brata Joea) zisťuje, že sa stal poručníkom 16-ročného synovca. Plný obáv sa vracia do svojho rodného mestečka Manchester-by-the-sea, kde sa musí vyrovnať s minulosťou a postaviť sa budúcnosti.

Casey Affleck – brat Bena Afflecka (ako Lee Chandler) za túto rolu získal Zlatý Glóbus a Oscara.

Únos

Na Nový rok nájde mladá novinárka Marta v predzáhradke rodičovského domu bratovu odrezanú hlavu zabalenú v igelitovej taške. Strašný nález ju vtiahne do príbehu, v ktorom sa mocou posadnutí predstavitelia štátu neštítia žiadneho zločinu, aby si upevnili pozíciu neobmedzených vládcov. Ľudia majú všetkého mnoho a kvôli peniazom a moci sú schopní aj zabíjať.

VIAC:  Čo ak...?

Marta sa snaží domôcť spravodlivosti pre seba, pre mŕtveho, pre jeho mamu, pre svojho zavraždeného brata a pre nás všetkých, ktorí sme mlčanlivými svedkami udalostí, na ktoré nikdy nesmieme zabudnúť….

Únos je vizuálne strhujúci film, s príbehom, ktorý v stredoeurópskom priestore nemá obdobu.

Všetky filmy majú premiéru 2.marca 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.