Filmové novinky v CINEMAX – 2. november 2017

Tento týždeň nás čaká v kine 7 filmových noviniek a my veríme, že jeden z filmov nich netreba špeciálne predstavovať. Dlho očakávaný Thor: Ragnarok konečne prichádza do kín.

Thor: Ragnarok

Sám, bez Mjolniru a na opačnom konci vesmíru. No, Thorova situácia je nezávideniahodná a ešte sa to zhorší, keď zistí, že Asgard je v ohrození Hely a jediná cesta domov vedie cez gladiátorskú arénu, kde by mal Thor bojovať proti svojmu starému známemu – Hulkovi.

Príšerákovci (Happy Family)

Wishbonovci nie sú šťastná rodina. Každý z členov zažíva denne „osobné peklo“ a myslia si, že ich život už horší byť nemôže. Omyl! Dcéru Fay si totiž vyhliadol gróf Drakula ako svoju budúcu manželku a poslal zlú čarodejnicu Babu Yagu, aby ju začarovala na upíra. Baba Yaga však nedopatrením začaruje celú rodinu na príšery. Wishbonovci ale nechcú byť monštrá (veď kto by chcel byť Frankenstein či múmia?) a preto sa rozhodnú vypátrať Babu Yagu, aby im prinavrátila ľudskú podobu.

Nepríjemná pravda 2 (An Inconvenient Sequel: Truth to Power)

Al Gore pokračuje vo svojom boji za klímu planéty Zem. Od roku 2006 sa odohralo viacero dramatických zmien a preto je potrebné konať aj na poli politiky. Kamera nasledovala Al Gorea nielen za lídrami, ale aj za vedcami, aktivistami, obyčajnými ľuďmi ale hlavne za všetkými, ktorým nie je budúcnosť našej planéty ľahostajná.

Lajka

Lajka bola obyčajný vidiecky psík… Až kým sa z nej raz nestala prvá zvieracia kozmonautka! Po nej bolo vypustených do vesmíru množstvo ďalších zvierat. Dlho blúdili vesmírom, až kým nenašli peknú planétu. Tam teraz spolu pokojne žijú. Dokým im cestu neskrížia dvaja ľudskí kozmonauti.

Earth: Deň na zázračnej planéte (Earth: One Amazing Day)

BBC opäť ukázalo, že vie natočiť nádherný film o zvieratách. Vo filme môžete vidieť napríklad mláďatko zebry, rodinu leňochodov, pandy a rôzne ďalšie zvieratká. Tento film je viac ako dokument, je zbierkou každodenných príbehov z ríše zvierat.

Všetko najhoršie (Happy Death Day)

Narodeninový deň vysokoškoláčky Tree nezačína veľmi dobre. Zobúdza sa v posteli vedľa cudzieho chalana. Nepamätá si, ako sa tam dostala, ale to nie je u nej nič neobvyklé. Aj večer sa chystá na jednu párty a keďže má narodeniny, tak to plánuje aj patrične osláviť. Do cesty jej však príde indivíduum v maske a napadne ju. Tree sa prebúdza. Opäť vedľa toho cudzieho chalana. Žeby bol včerajšok iba zlý sen? Nie, je to opakujúca sa nočná mora, ktorá zrejme skončí až keď Tree odhalí, kto je pod maskou…

Sedliacky rozum Selský rozum

Trojročný zber filmového materiálu na českom vidieku, sonda do toho, akými témami žijú tamojší poľnohospodári a podnikatelia, hľadanie odpovedí na otázky ako a prečo fungujú dotácie, prečo sa pestujú niektoré plodiny viac a iné menej, prečo v posledných rokoch ubudlo chovných zvierat a aké to má následky na produkciu potravín, vo výsledku viedol autorov k tomu, aby sa zamerali na rolu Andreja Babiša, štýl a následky jeho podnikania a následne aj politických aktivít, ktoré sa stávajú jedným z najurčujúcejších faktorov v českom podnikateľskom prostredí a vlastne celom štáte. Film využíva aj dlhodobú prácu novinárov v tejto oblasti a niekoľko jeho scén priamo sleduje autorov nedávno vydanej knihy „Žlutý baron“, Zuzanu Vlasatú a Jakuba Patočku pri investigatívnej práci. Jedným z hlavných protagonistov filmu je moravský sedliak Bohumír Rada, ktorý spoluzasvätil Andreja Babiša do poľnohospodárskeho podnikania, aby sa potom ich cesty zásadne rozišli.

Všetky filmy majú premiéru 2. novembra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.