Filmové novinky v CINEMAX – 20. týždeň

Prinášame krátky prehľad filmových premiér v kinách.

X-Men: Apokalypsa (X-Men: Apocalypse)

Ďalší zo série X-Men filmov mal opäť pod palcom Bryan Singer. Na začiatku vekov bol jeden z mutantov uctievaný ako boh. Volal sa Apokalypsa (Oscar Isaac) a predstavoval najstaršieho a najsilnejšieho z celej série X-Menov. Počas éry prastarých mutantov získal silu od každého, čo mu prinieslo nesmrteľnosť a neporaziteľnosť. Teraz sa Apokalypsa prebudil a je zo súčasného sveta sklamaný – svetu nevládnu najsilnejší a  jeho nikto neuctieva. Naopak, ľudia uctievajú rôzne falošné modly. Zem je znečistená – plná konfliktov, násilia a nespravodlivosti. Apokalypsa chce vyhladiť súčasnú civilizáciu a nastoliť nový svetový poriadok, kde by aj vládol. Na túto úlohu si vyberie 4 jazdcov Apokalypsy – mutantov. Jedným z nich je aj Magneto (Michael Fassbender).

Osud celého ľudstva závisí od odvážnych mladých mutantov  (študenti školy pre nadaných žiakov), vedení profesorom Charlesom Xavierom (James McAvoy). Oni sú tí jediní, kto môže ľudstvo zachrániť. Avšak, osud ľudstva nezávisí len od ich schopností, ale aj od ich vôli pomôcť ľudstvu.

Vo filme by sa mal objaviť aj Quicksilver  a výrazne by mal narásť čas jeho špeciálnych slow-motion scén, na ktoré sa nejeden fanúšik netrpezlivo teší. “Slow-mo” natáčanie neuveriteľnú dobu – 1 a pol mesiaca (ako sme Vás informovali už v predchádzajúcom článku).

 

Naša malá sestra (Umimachi Diary)

Režisér Hirokazu Koreeda spracoval manga predlohu Akimiho Jošida a vznikol film Naša malá sestra. Rodinná dráma zobrazuje každodenný život troch sestier v krajine vychádzajúceho slnka – v Japonsku – v meste Kamakura. Ich životy sa zmenia vo chvíli, keď sa dozvedia, že ich otec umrel. Otec ich opustil pred 15 rokmi a býval na vidieku. Sestry cestujú na pohreb na vidiek, kde zisťujú, že majú mladšiu sestru – dospievajúcu Suzu . Navrhnú jej, nech ide bývať s nimi a Suzu tento návrh s radosťou prijíma. A takto začína dobrodružstvo plné radostí aj starostí…

VIAC:  Čo ak...?

Para nad riekou

Filip Remunda a Robert Kirchhoff sú scenáristami a zároveň režisérmi dokumentu Para nad riekou. Dokument ukazuje životy troch hudobníkov: trumpetistu Laca Decziho, saxofonistu Ľubomíra Tamaškoviča a kontrabasistu Jána Jankejeho. Títo traja postarší jazzmani v dobách sovietskeho vplyvu odišli na Západ, kde hrali po boku mnohých hudobných mien. V melancholickom pohľade na ich život vidíme aj ich úspechy a radosti, no aj tie smutnejšie stránky života.

Názov Para nad riekou je symbolikou celého filmu – preto že sláva je pominuteľná presne tak, ako všetko ostatné.

Ako sa zbaviť nevesty

Tomáš Svoboda po úspešnom filme „Hodinový manžel“ natočil ďalší film –  ľahkú romantickú komédiu  Ako sa zbaviť nevesty.

Eva (Lenka Vlasáková) je majiteľka cukrárne a zároveň  matka a moderná žena.  Je rozvedená, ale ako vraví jej matka (Jana Švandová) – „neboli by ste prví, čo sa rozviedli a zase sa dali dokopy.“ Eva má  s bývalým manželom skvelý vzťah (David Matásek), no jedného dňa sa skoro pobozkajú. Navyše, keď Evu pozve jej exmanžel Honzo na drahú večeru, zdá sa, že mamička mala opäť pravdu. Na tej drahej večeri Honzo odhalí svoje city – je naozaj zamilovaný a uvažuje o svadbe… Avšak s Lindou – krásnou a chytrou pianistkou. Celé to stretnutie pri večeri má len mierne obchodný nádych – totiž Honzo by si rád dal upiecť u Evy svadobnú tortu. To je výzva pre Evinu matku, ktorá sa nikdy nevzdáva, verí v pravú lásku a vždy si vie rady – preto pre ňu nebude problém zničiť svadbu. Eva, bojovná naladená Evina matka a snúbenci Honzo a Linda sa vydajú na nezabudnuteľný výlet. O úsmevné chvíle sa bude starať Evina matka a samozrejme pani Náhoda. Ako to dopadne neprezradím, avšak takú veľkolepú akčnú scénu s tortou česká kinematografia asi ešte nezažila.

VIAC:  Čo ak...?

Všetky uvedené filmy majú premiéru 19. mája 2016. Tento týždeň sa u nás nesie v znamení filmu X-Men: Apocalypse. Preto ak chcete vyhrať dva lístky do kina CINEMAX, napíšte nám na našom Facebooku, aký je váš obľúbený mutant(nemusí byť filmový) a prečo? Štvrtok večer vyberieme autora najlepšieho komentáru, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.