Filmové novinky v CINEMAX – 21. február 2019

Nový týždeň prináša pomerne slušný výber filmov – ktorý z týchto piatich si vyberiete?

Ostrým nožom (By a Sharp Knife)

Slovenská dráma od Teodora Kuhna rozpráva príbeh muža, ktorému neonacisti zavraždili jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú páchatelia pustení na slobodu a zúfalý otec sa len bezmocne prizerá. Synovu smrť nechce nechať len tak a preto sa rozhodne spraviť všetko preto, aby sa do väzenia vrátili. Bojuje s justíciou, políciou ale aj so zistením, že svojho syna dostatočne nepoznal. No čím viac energie vráža do boja za to, čo už nemá, tým rýchlejšie stráca to, čo ešte má – svoju manželku a dcéru.

Kafarnaum (Cafarnaúm)

Dráma zachytáva príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý sa rozhodol zažalovať svojich rodičov – za to, že mu dali život. Tento absurdný čin sa vám nebude zdať až tak absurdný, keď uvidíte podmienky, v ktorých dieťa vyrastá v súčasnom Libanone.

Mrazivá pomsta (Cold pursuit)

Nels Coxman (Liam Nelson) po záhadnom úmrtí syna berie pátranie po spravodlivosti do vlastných rúk. Jeho vyšetrovanie vedie k drogovému šéfovi menom „Viking“. Nelsova vidina spravodlivosti sa po odhalení viacerých detailov mení na mrazivú pomstu – Vikingovi pomaly miznú ľudia, ktorí by ho dokázali ochrániť.

Ako si vycvičiť draka (How to train your dragon: The hidden world)

Po tretíkrát sa k nám vracia dvojica Štikút a Bezzubý. Tentokrát sa dostanú do problémov nie vlastným zavinením. Bezzubého očarí biela dračica, Bezzubý sa nesústredí na svoju prácu – a nezacíti blížiace sa nebezpečenstvo. Na ostrov Blp, kde žijú Vikingovia a draci, sa valí nebezpečenstvo. Jediná možnosť, ako všetkých ochrániť je nájsť bájne miesto – Skrytý svet.

Dievča (Girl)

Lara je trans žena – narodila sa s telom chlapca, no podstupuje zmenu na ženu. Presťahovala sa do iného mesta, zapísala sa na balet do prestížnej školy. No ani empatický prístup okolia jej premenu neuľahčuje…

Všetky filmy majú premiéru 21. februára 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.