Filmové novinky v CINEMAX – 21. týždeň

Prinášame Vám krátky prehľad filmových noviniek v našich kinách.

Alica v krajine za zrkadlom (Alice in Wonderland: Throught the Looking Glass)

Voľné pokračovanie Alici v krajine Zázrakov nás opäť zavedie do Krajiny Zázrakov. Alica Kingsleigh (Mia Wasikowska) žije svoj život podobne ako jej otec – obchodnými moreplavbami. Po návrate do Londýna objaví kúzelné zrkadlo, vďaka ktorému sa opäť ocitne v Krajine Zázrakov. Tam stretáva svojich známych – Bieleho Králika, Húseničiaka, Kocúra, Bielu Kráľovnú a mnohých iných. Alica sa do Zázračnej Krajiny nedostala náhodou – Biela kráľovná (Anne Hathaway) ju žiada o pomoc. Pomoc potrebuje Klobučník (Johny Depp), ktorý prišiel o svoju rodinu. Pre záchranu Klobučníka potrebuje Alica získať Chronosféru, kovovú guľu v srdci veľkých hodín, ktoré ovládajú všetok čas. Čaká ju nebezpečná cesta časom – Alica stretne známych i neznámych v rôznych obdobiach jej života, no ak chce zachrániť Klobučníka, musí si dávať pozor na to, aby čas nevypršal.

Vo filme sa znovu stretli zvučné herecké mená Helena Bohdan Carter, Anne Hathaway, Johny Depp, ale uvidíme aj známeho herca, ktorí sa v Krajine zázrakov ocitol prvý raz –  Sacha Baron Cohen (Borat).

Maggie má plán (Maggie’s plan)

Romantická komédia „Maggie má plán“ je dielom režisérky Rebeccy Miller. Maggie (Greta Gerwig) je mladá, nezávislá newyorčanka, ktorá všetko rada plánuje, aby mala veci pod kontrolou. Avšak, niektoré veci sa kontrolovať nedajú – ako napr. láska – no Maggie si myslí, že aj s týmto si dokáže hravo poradiť. Rozhodne sa preto pozmeniť svoj plán, prestáva hľadať svojho princa a radšej sa stane slobodnou matkou. K otehotneniu chce využiť bývalého priateľa zo študentských čias (Travis Fimmel). Maggie, šťastná, že má svoj osud pod kontrolou sa však zamiluje do profesora antropológie Johna (Ethan Hawke). John je síce ženatý s profesorkou Georgettou (Julianne Moore), no vzťah sa mu rozpadá sa rozpadá, preto má akčná Maggie ďalší plán – ako sa John dostane z manželstva. O niekoľko rokov neskôr, keď sú John a Maggie manželia, si Maggie uvedomí, že ich láska akosi vyprchala a preto sa rozhodne uskutočniť ďalší plán – zmieriť Johna s Georgettou. No Osud sa rozhodne ukázať, kto je tu pravým pánom situácie a že niektoré veci (ako napr. lásku) sa naplánovať nedajú.

Odkaz vo fľaši (Flaskenpost fra P)

Dramatický film nórskeho režiséra Hansa Pettera Molanda je plný napätia od začiatku do konca. Na policajnej stanici v západnom Škótsku stojí na okne zabudnutá fľaša s odkazom. Na papieriku, ktorý sa dá už len s námahou prečítať je napísané „POMOC“. Znepokojivé na tomto odkaze je aj to, že je písaný krvou. Keď sa konečne správa dostane k niekomu, kto sa tým začne zaoberať, začnú sa diať naozaj zvláštne veci. Komisár Carl Morck z oddelenia Q (zaoberá sa odloženými prípadmi) a jeho kolegovia Asad a Rose sa ponárajú čoraz hlbšie do prípadu unesených detí, ktorých zmiznutie nikdy nikto nenahlásil…

Poklad

Ľahká rumunská komédia zachytáva príbeh otca rodiny Costiho. Costi vedie pokojný život (i keď si občas rád myslí, že je Robin Hood), až kým ho raz sused Adrian neinformuje, že vie, kde je ukrytý poklad. Poklad (ak existuje) je zakopaný na záhrade jeho babičky a Costi s Adrianom majú iba víkend na to, aby poklad našli.

Všetky filmy majú premiéru 26.5.2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.