Filmové novinky v CINEMAX – 23. marec 2017

Tento týždeň nás čaká nielen prvý jarný deň, ale aj svieži jarný príliv nových filmov. Do kín sa dostane deväť filmových noviniek.

Nocturama

Bernard Bonello je francúzsky filmár, známy svojimi kontroverznými filmami. A výnimkou nie je ani jeho nový triler. Niekoľko mladých ľudí v Paríži sa v jedno ráno začne správať veľmi podozrivo. Nezávisle od seba robia všetci rovnaké “tanečné” pohyby – akoby im niečo šepkalo, čo majú robiť. Akoby bol za tým nejaký vyšší plán.Všetci majú spoločný cieľ – obchodný dom, ktorý sa práve na noc zatvára.

Začať odznova (L’Avenir)

Nathalie je učiteľka filozofie v strednom veku. Jej život má zabehané koľaje. Má rada svoju prácu, svojich žiakov, svoje dve deti a aj svojho manžela. Je to pre ňu veľký šok, keď jej manžel zničoho nič oznámi, že ju opúšťa kvôli inej, mladšej žene. Nathalie sa musí popasovať so samotou, ale aj novozískanou slobodou.

Agnus Dei (Les innocentes)

Dramatický príbeh z povojnových časov prináša príbeh mníšok z benediktínskeho kláštora v Poľsku. Stážistka Mathilde navštevuje mníšky v kláštore a odhaľuje ich desivé tajomstvá – mnohé z nich znásilnili vojaci Červenej Armády. Niektoré sú tehotné, iné majú príznaky rôznych pohlavných chorôb. Ako sa k tomu postaví konvent?

Chips

Jon a Frank sú dvaja noví členovia motorizovanej policajnej hliadky v Kalifornii. Obaja mali rôzne dôvody, prečo sa pridali k kalifornskej polícii. Frank je v skutočnosti tajný agent FBI, ktorý sa snaží rozmotať nitky zamotaného prípadu a tie vedú práve na miestne policajné oddelenie. Jon sa viac zaoberá osobnými problémami – snaží sa napraviť svoj život a rozpadajúce sa manželstvo. Podarí sa im spolupracovať? Odpoveď sa dozviete po pozretí tejto komédie

Masaryk

Historický film o osobnosti česko-slovenských dejín Janovi Masarykovi. Jeho život a smrť sú opradené mnohými tajomstvami. Bol to syn Tomáša Garriguea Masaryka (1. česko-slovenský prezident). Jan bol podobne ako otec diplomat, cestovateľ, avšak aj extravagantý umelec. V 30. rokoch mal v Británii rozbehnutú politickú kariéru, kde sa snažil získať priazeň svetových mocností na stranu Československa. Avšak tlak, ktorý zažíval bol príliš veľký. Stiahol sa do úzadia, snažil sa nájsť vyslobodenie v alkohole a drogách. Neskôr prerušil všetky kontakty a na niekoľko mesiacov odišiel do USA…

Život (Life)

Ako by to mohlo vyzerať, keď bude objavený mimozemský život? Na túto otázku odpovedá americký sci-fi horor. Šesťčlenná posádka bola vyslaná do vesmíru na prieskumnú misiu na Mars. Majú hľadať dôkazy o inteligentých formách života. To, s čím sa stretnú, však nikto z nich nečakal – jedna z odobratých vzoriek sa správa až veľmi inteligentne. Ich životy, ako aj životy obyvateľov Zeme sa dostávajú do ohrozenia.

V hlavných úlohách sa predstavia Ryan Reynolds (Deadpool, Green Lantern) Jack Gyllenhaal (Nočné zvieratá, Princ z Perzie) a Rebecca Ferguson (Dievča vo vlaku).

Rande naslepo (Mein Blind Date mit dem Leben)

Saliya má odmalička sen pracovať v luxusnom hoteli. Jeho sen sa však pomaly rozplýva, ako mladík prichádza o zrak. Nie je slepý, má však zrakovú vadu, kvôli ktorej toho vidí veľmi málo. To však nebráni jeho odhodlaniu – Saliya sa napriek hendikepu vracia do normálnej školy a neskôr posiela prihlášku na stáž do 5-hviezdičkového hotelu. NIkomu však nepovie o svojom probléme. V hoteli ho odhalí až jeho kolega Max, ktorý ho učí fungovať v hoteli a Saliya sa snaží naučiť všetko naspamäť (rozmiestnenie predmetov, ich tvar atď). Aj napriek zrakovej vade si všimne Lauru, mladú ženu do ktorej sa bláznivo zamiluje.  Chvíľu to vyzerá, že sa mu nezadarí ani v láske, ani v práci… No šťastné konce nie sú len vo filmoch.

Romantická komédia bola natočená na základe skutočných udalostí, ktoré vo svojej knihe popísal Saliya Kahawatte.

Skryté zlo (The Bye Bye Man)

Partia vysokoškolákov sa nasťahuje do staršieho domu, ktorý je vzdialený od ich internátov. Nikto z nich však netuší, že s nimi býva ešte niekto ďalší. Je to ON – jeho meno sa nevyslovuje a ani sa naň nemyslí. Inak si po toho človeka príde…

Rammstein v Paríži: Artmax koncert (Rammstein Paris)

Kapela Rammstein je stálicou na hudobnom výslní. Ich koncerty sú legendárne – sú povestní neopakovateľnou vizuálnou šou, ktorú neustále posúvajú ďalej a ďalej – až za hranice možného. Vidieť niečo také naživo je zážitok. Prvý koncert Rammsteinu vo filme má na svedomí Jonas Akerlund, ktorý stojí aj za ich videoklipom Pussy či videoklipom Telephone k piesni Lady Gaga.

Všetky filmy majú premiéru 23.marca 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebné si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.