Filmové novinky v CINEMAX – 23. február 2017

Prinášame Vám pravidelný prehľad filmových noviniek.

John Wick 2 (John Wick: Chapter Two)

John Wick je späť! Už neplánoval pokračovať v zabíjaní, ale na návrat ho prehovoril bývalý kolega, ktorý sa tajne (a intrigami) pokúša ovládnuť medzinárodnú organizáciu. Viazaný krvavou prísahou sa John vydáva na cestu do Ríma, kde sa chystá na súboj s tými najnebezpečnejšími zabijakmi sveta.

Bodi: Psia superstar (Rock Dog)

Psík Bodi žije na dedine a pripravuje sa na rovnakú prácu, ako má jeho psí otec – stráženie ovečiek pre zlými vlkmi. Bodimu táto práca akosi nevonia. Jedného dňa začuje v rádiu pesničku a je rozhodnuté – stane sa z neho spevák! Jeho otec s tým najskôr nesúhlasí, no nakoniec mu dovolí odcestovať do mesta, aby sa stal spevákom. Avšak, po príchode do mesta zisťuje, že cesta za jeho snom môže byť mimoriadne dlhá.

Muzzikanti

Tento týždeň prichádza do kín aj český hudobný film od slovenského režiséra Dušana Rapoša (Fontána pre Zuzanu, Cinka panna). Vo filme účinkujú mnohé známe hudobné tváre, napr. aj Jaromír Nohavica, ktorý si zahrá samého seba. Dej sa odohráva na česko-slovensko-poľskom rozhraní, kde sa zdá, že zastal čas. Pokojný život naruší príchod partie hudobníkov z Prahy.

Boticelli: Inferno

V dokumente Boticelli: Inferno odhalíte temné zákutia renesančného umenia. Má niečo spoločné Boticelliho Inferno s Danteho Božskou komédiou? A prečo ho nedokončil?

Zničení láskou (Éperdumert)

Romantická dráma o zakázanej láske medzi mužom a ženou, ktorých svety sú priepastne odlišné. O je riaditeľ väznice a ona je väzenkyňa. Film je na motív skutočných udalostí.

Moonlight

Nadčasová dráma zachytáva dospievanie na okraji drsného Miami. Hlavným hrdinom je Chiron v troch životných obdobiach. Striedajú sa tu rôzne univerzálne témy – láska, priateľstvo, hľadanie svojej identity a miesta v spoločnosti.
Film získal Zlatý Glóbus.

Sámska krv (Sameblod)

Škandinávska dráma zobrazuje život dievčaťa menom Elle Marja. Jej rodina chová soby na severe Švédska, patria k sámskej kolónii (nazývaní aj Laponci). Dievča trpí rasistické ponižovanie na internátnej škole a sníva o novom, lepšom živote. Na jeho dosiahnutie potrebuje pretrhať všetky staré putá a stať sa niekým iným.

Všetky filmy majú premiéru 23. februára 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

2 komentáre

  1. Avatar

    Johny Wick2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.