Filmové novinky v CINEMAX – 23.týždeň

Prinášame Vám pravidelný prehľad filmových noviniek.

Warcraft: Prvý stret (Warcraft)

Prvou z noviniek je dlho očakávaný film Warcraft. Warcraft vychádza z knižnej (i počítačovej predlohy).

Azeroth je kráľovstvo osídlené ľuďmi. Panuje tu múdry kráľ Llane (Dominic Cooper). V ríši Orkov – v Draenore je život chaotický, celé dni prebiehajú boje medzi znepriatelenými rasami Orkov. Boje prebiehajú až do chvíle, kým sa neobjaví nákaza, ktorá ničí všetko živé. Vodca Orkov, Gul´dan vytvorí s pomocou temnej mágie portál, ktorým môžu Orkovia preniknúť do iného sveta a ten si osídliť. Portál prináša Orkov do Azerothu. Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitá vo vojne, keď sa na hraniciach začínajú koncentrovať bitkárski nepriatelia, ktorí by radi obsadili kráľovstvo. Brutálny boj o nadvládu a aj o samotnú existenciu začína!

Mikrób a Gasoil (Microbe et Gasoil)

Letná francúzska komédia prináša príbeh dvoch tínedžerov – Mikróba a Gasoila – ktorí sú vyčleňovaní z kolektívu a práve to ich zbližuje. Postupne zisťujú, že ich osudy sú v mnohom podobné, napr. by mali obaja tráviť leto so svojimi rodinami a to ich vôbec neláka. Chlapci dostanú úžasný nápad, ako prežiť leto – precestujú Francúzsko. Cestovanie ako také by bolo náročné, preto sa rozhodnú, že si sami postavia auto. Ako to celé s ich cestovaním v „pojazdnom záhradnom domčeku“ dopadne – tak to sa dozviete vo filme.

VIAC:  Čo ak...?

Okhwan na ceste za slobodou

Dokumentárny film slovenského režiséra Mareka Mackoviča „Okhwan na ceste za slobodou“ prináša príbeh Kórejčana Okhwana Yoona. Okhwan, absolvent práva a úspešný podnikateľ sa v roku 2001 rozhodol odložiť kravatu a oblek a vzal bicykel – s jediným cieľom: zjednotiť svoj národ. Na bicykli prešiel okolo sveta 192 krajín.

Film sa stal známym aj v zahraničí, keď Kevin Macdonald použil snímky z Nepálu v projekte Life in a Day.

V zajatí démonov 2 (The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist)

Film prináša ďalší zo skutočných príbehov démonológov Eda (Patrick Wilson) a Lorraine (Vera Farmiga) Warrenovcov, postavy ostali herecky obsadené ako v prvom dieli. Tentokrát sa pozrieme na prípad z Londýna, kde sa Ed a Lorraine snažia pomôcť slobodnej matke 4 detí. V jej dome sa totiž vznášajú nielen veci, ale aj ľudia.

VIAC:  Čo ak...?

Za filmom „V zajatí démonov“ stojí režisér James Wan (Furious 7).

Short Skin

Ľahká letná lovestory a dráma v jednom balení. Film je celovečernou hranou prvotinou talentovaného talianskeho režiséra a scenáristu Duccia Chiariniho, doteraz sa venoval predovšetkým krátkometrážnej a dokumentárnej tvorbe. Hlavný hrdina je mladý chlapec Edoardo, ktorý má problém s filmózou (zúženie predkožky). Tieto problémy pociťuje v bežnom živote, avšak oveľa viac ich prežíva na prázdninách, kam ho vzali rodičia. Edoardo sa zahľadel do Bianky, no jeho problém ho obmedzuje v potenciálnych intímnych zážitkoch, po ktorých túži.

Film má čiastočne autobiografické prvky.

Všetky filmy majú premiéru 9. júna 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar
    Karin camberovitchova

    V zajatí démonov 2 !! ♡♡♡♡

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.