Filmové novinky v CINEMAX – 24. január 2019

Tento týždeň sa do kín dostanú nasledovné novinky.

Favoritka (The Favourite)

Komediálna dráma nás zavedie do Anglicka na začiatku 18. storočia. Kráľovná Anna je posledná z rodu Stuartovcov. Osobnostne sa však nehodí na trón – je plachá, prehliadaná a ľahko manipulovateľná. Jedinou oporou v jej živote je lady Sarah a toto kamarátstvo sa postupom času mení na niečo viac. Vďaka Sarah kráľovstvo funguje, ona má za to na oplátku „voľnú priepustku“ do najvyšších aristokratických kruhov. Svoju pozíciu si stráži a každý, kto by chcel kráľovnú ovplyvniť, musí odísť z jej pozornosti. Sarah podcenila kráľovninu sesternicu Abigail, ktorá šplhá v spoločenskom rebríčku rýchlosťou blesku. A tým ohrozuje miesto Sarah, čo nezostane bez odplaty…

Ľadová sezóna 2 (Norm of the North: Keys to the Kingdom)

Ľadový medveď Norm nie je typický medveď. Zimný spánok mu nič nehovorí, radšej sa vyberie na dobrodružnú cestu do New Yorku. Tu si užije okamih slávy, no dostane sa aj do viacerých problémov. Pekný výlet vo veľkomeste mu skomplikuje fakt, že sa musí vrátiť domov – lebo jeho ľadová kryha je vo veľkom ohrození a iba on môže situáciu zachrániť.

McQueen

Dokumentárny príbeh Alexandara McQueena ukazuje jeho cestu – cestu obyčajného chlapca z robotníckej triedy, ktorý to dotiahol na vlastnú (a úspešnú) módnu značku.

Návrat domov (A Dog´s way home)

Keď si Lucas adoptoval Bellu, stali sa z nich nerozluční kamaráti. Jedného dňa sa Bella ocitne 600km od svojho pána. Nájde cestu domov?

Prasa (Khook)

Iránskych režisérov niekto vraždí. Hassan Kasmal čaká na smrť a tá nie a nie prísť. Prečo sa vyhýba práve jemu?

Trhlina

Absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten zažil niečo neuveriteľné – stratil sa v pohorí Tribeč a bol dva mesiace nezvestný. Po znovuobjavení mal na tele rôzne popáleniny a zranenia, no nič si nepamätal. Igor zisťuje, že Walterov záhadný prípad nie je jediný – Tribeč je záhadné miesto… Igor spolu s kamarátmi rozbieha pátranie na vlastnú päsť. Odchádzajú do tribečských lesov, aby túto záhadu rozlúštili.

Film sa zakladá na skutočných udalostiach, ktoré sa na Tribeči odohrávajú.

Všetky filmy majú premiéru 24. januára 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar
    Martina Vackova

    Trhlina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.